• 1
  • 2
  • 3

Mistrovství ČR ve slalomu juniorů na trati příštího Mistrovství světa seniorů

krátka pozvánka na MČR dorostu ve slalomu.

O tomto víkendu bude pokračovat kolotoč Mistrovských závodů v kanoistice na divoké vodě. Poslední disciplínou a věkovou kategorií, v níž se rozdají medaile, bude slalom juniorů. Dějištěm šampionátu bude umělá slalomová dráha v Praze – Tróji. Nejznámější kanoistický „kanál“ v republice
se tak naposledy v letošní sezóně předvede před MS seniorů, které bude Praha hostit v příštím létě.
 
            Junioři mají za sebou dlouhou sezónu, jejímž vrcholem bylo Mistrovství Evropy v Polském Krakowě. To se odehrálo v polovině srpna na dobře známé dráze, která vyrostla v roce 2002 na břehu Wisly. Naší reprezentaci se příliš nedařilo a se ziskem dvou medailí zůstala daleko za papírovými předpoklady. Většina reprezentantů však bude moci reprezentovat i v příštím roce, kdy na juniory čeká Mistrovství světa ve slovinském Solkanu. Je tedy předpoklad, že mladí čeští slalomáři se po roce opět vrátí tam, kam patří.
 
Víkendovými závody na propusti v Tróji se také uzavře nominace do reprezentačního družstva před příští sezónou. Juniorský šéftrenér Jiří Kratochvíl je navíc o víkendu stavitelem tratě a tak sám bude moci prověřit schopnosti aspirantů na reprezentační trikot. Závody v Praze začínají v sobotu v 9.00 předjízdou a o hodinku později již odstartuje soutěž naostro. Nedělní Mistrovství družstev začne rovněž v 10.00 a shodné se sobotou bude i vyhlášení výsledků, které se odehraje 30 minut po dojetí poslední lodě.
 
Rozpis víkendového MČR ve slalomu dorostu naleznete zde
Výsledky juniorského ME z polského Krakowa naleznete zde

Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00