• 1
  • 2
  • 3

Medailový den sester Satkových a čtvrtý kov Fišerové na mládežnickém ME

Satkova GabcaVšestranně talentovaná Tereza Fišerová zakončila mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Liptovském Mikuláši čtvrtou medailí ze čtyř disciplín. Na kánoe vybojovala v neděli (7. 7.) v kategorii do 23 let bronz. Předstihla ji stříbrná Martina Satková. Gabriela Satková se stala juniorskou mistryní Evropy na singlkánoe. Další stříbro na kajaku do 23 let přidal Tomáš Zima. Češi si vezou ze šampionátu sedm týmových a devět individuálních medailí.

Čtyři starty, čtyři medaile. To je skvělá bilance obojživelné Terezy Fišerové, když v poslední den mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu získala bronzovou medaili mezi kajakářkami. Ze semifinále postupovala jako druhá nejrychlejší. Zlato nakonec bere Francouzka Delassusová. Stříbro pro další Satkova 2českou závodnici Martinu Satkovou.

„Je to úžasné. Kdyby mi to předtím někdo řekl, že přinesu čtyři medaile z tohoto ME, tak mu nevěřím. Trošku mě mrzí dnešní start na singlkánoe, protože jsem byla dost nervózní a měla jsem pocit, že je na mně vytvářený takový tlak, a neunesla jsem to. Ale ten bronz je vlastně super a doplnila jsme si sbírku medailí. Nejzásadnější byly asi dvě protivody, nestihla jsem si prohodit pádlo a pak jsem tam ještě i ťukla. K otázkám specializace – já myslím, že tomu kajaku dávám dost a spíš se teď víc zaměřím na kánoe,“ řekla Fišerová.

Fiserova 2Stříbrná Satková zaostala za vítěznou Francouzkou jen o 1,45 vteřiny. „Já jsem se stříbrem maximálně spokojená. Tu jízdu jsem si maximálně užila, ale když jsem dojela do cíle, nevěřila jsem, že to bude stačit na medaili. Holky dnes předváděly extrémně skvělé výkony. Myslím, že i zlato dnes bylo reálné, protože jsem tam udělala dvě chyby. Ale chybuje se a můžu být ráda, že mám stříbrnou medaili a mám alespoň co zlepšovat do nadcházejícího mistrovství světa,“ popsala Martina Satková.

Ještě lépe se v neděli vedlo mladší ze sesterského dua. Gabriela Satková ovládla juniorský závod singlkanoistek, který by s časem 106,48 ovládla i v kategorii do 23 let. Tereza Kneblová si připsala krásné páté místo.
„Nemůžu uvěřit, že jsem to dokázala. Byla jsem tak nervózní, že to snad ani víc nešlo. Takže to vůbec nechápu a musím mít asi tolik štěstí, že to snad ani není možné. Myslím, že na Liptovský Mikuláš budu vzpomínat hodně dlouho a ku štěstí přispěla ještě i medaile mojí sestry, takže to tady bylo asi nejlepší a jsem nejšťastnější člověk na světě,“ těšila se Gabriela..

ZimaDomácí závodník Jakub Grigar potěšil fanoušky v areálu Ondreje Cibáka, když ovládl kategorii K1 mužů do 23 let. Hned za ním se ztrátou 1,35 s přidal stříbro do české sbírky Tomáš Zima.

„Jsem nadmíru spokojený, i když tam byla chyba na poslední protivodě, kde jsem trochu ztratil. Na MS budu opět cílit na finále, a když zajedu dobrou jízdu, možná to tam padne znova. Oslavovat budu s rozumem,“ usmál se Zima.

Mezi juniory kajakáři jsme měli jen jednoho zástupce ve finálové patnáctce. Jakub Krejčí si odnesl nakonec 12. místo.
Dvě zlata, čtyři stříbra a jeden bronz vezou čeští závodníci z týmových soutěží. K nim přidali devět individuálních medailí a se 16 kovy potvrdili „českou sílu na vodě“ a její dominanci na evropské úrovni.

Foto: Alena Ceplová

ODKAZYZima cil1

Tým U23: http://kanoe.cz/zavodnici/slalom/144-zavodnici/7972-reprezentace-2019-vodni-slalom-u23
Tým juniorů: http://kanoe.cz/zavodnici/slalom/144-zavodnici/8029-reprezentace-2019-vodni-slalom-juniori
Výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1489
Facebook českého týmu: https://www.facebook.com/canoeaslalomteam

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00