• 1
  • 2
  • 3

Martikán stále bojuje o olympijské zlato

29.12.2004 11:30 - B r a t i s l a v a - Slovenský kanoista Michal Martikán se stále nesmířil s tím, že přišel až po sporné dodatečné penalizaci o zlatou olympijskou medaili z Atén. Slalomář si je jistý, že trať ve finálové jízdě projel bez doteku, a tak se rozhodl obrátit na Mezinárodní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne.

Slovenský vodní slalomář to zkusí u arbitráže

"Martikánův výkon byl fantastický a zlatou medaili by si rozhodně zasloužil. Jsme přesvědčeni, že k doteku jeho těla nebo výstroje s brankou nedošlo," řekl Martikánův manažer Richard Galovič.

"Pravidla Mezinárodní kanoistické federace nám ale neumožňují prokázat to videozáznamem. Proto jsme se snažili najít jinou strategii, s níž bychom mohli uspět," dodal Galovič.

Slovákům se nezamlouvá zejména postup rozhodčích, kteří se prý původně ani nedokázali shodnout, zda k údajnému Martikánovu doteku došlo na brance pět nebo sedm. Závodník nakonec dostal dvouvteřinovou penalizaci a olympijským vítězem se stal Francouz Tony Estanguet.

Slovenský reprezentant skončil s odstupem 12 setin sekundy druhý.

Martikán se navíc o své údajné chybě dověděl až v cíli, což mu podle Galoviče znemožnilo během finálové jízdy zariskovat a zrychlit.

Žádost o arbitrážní rozhodnutí bude odeslána v dohledné době tak, aby se jí soud mohl začít zabývat začátkem příštího roku. Galovič si ale netroufl odhadnout, kdy by mohlo padnout konečné rozhodnutí. Rovněž je prý otázkou, zda by Mezinárodní olympijský výbor na základě arbitrážního rozhodnutí změnil pořadí.

"Máme právní tým, který zjišťuje všechny možnosti, které mohou nastat. Netajíme však, že našim konečným cílem je, aby se pořadí změnilo," dodal Galovič.


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00