• 1
  • 2
  • 3

Lukáš Rohan a Amálie Hilgertová v nejlepší desítce Světového poháru

Hilgertova a trener PrskavecLiptovský Mikuláš, 23. červen 2018 – Singlkanoisté a kajakářky dnes bojovali o první tituly 1. Světového poháru ICF ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši. Do finálové desítky se podařilo dostat singlkanoistovi Lukáši Rohanovi a poprvé v životě i kajakářce Amálii Hilgertové. Rohan si ze Slovenska nakonec odváží desáté a Hilgertová osmé místo.

Lukáš Rohan postupoval do finále z desátého místa a doufal, že umístění vylepší. „První polovina byla dobrá, tam jsem se cítil v pořádku. Na soutoku jsem pak zkazil výjezd z brány číslo 11 a zbytečně jsem to přetočil, což byl asi základ neúspěchu. Pak jsem se vracel do čtrnáctky, kde jsem nedojel,“ smutně popsal 23letý reprezentant, který nakonec na desáté pozici zůstal i ve finále.

rohan L1Nejlepší jízdu předvedl německý kanoista Sideris Tasiadis a druhé místo přidal domácí závodník Alexander Slafkovský. Druhý z kvalifikace, Tomáš Rak skončil 18. a Michal Jáně 22.
Mezi kajakářkami neměla s postupem potíže Amálie Hilgertová ze šestého místa, která si tak vyjela svoje první finále na Světovém poháru ve vodním slalomu v kariéře. Veronika Vojtová přišla o finálové umístění jen o jedno místo, skončila jedenáctá. Semifinále vůbec nevyšlo bývalé mistryni světa Kateřině Kudějové, která si s Barborou Valíkovou připsala 15. a 16. pozici.

Hilgertová ve finále dvakrát chybovala a čtyři připsané vteřiny ji stáli přední umístění. O dvě místa si tak proti semifinále pohoršila a skončila osmá. Nejrychlejší a čistou jízdu předvedla vítězka semifinále Australanka Jessica Foxová.

Hilgertova A„Byla jsem tak nadšená z toho, že jsem ve finále, že jsem se pak už nedokázala tolik soustředit. Takže z toho pak asi vznikli ty šťouchy. Ale já mám obrovskou radost, takže osmé místo vůbec neberu jako zklamání. Už jen to, že jsem tady, tak jsem fakt nadšená,“ smála se v cíli svěřenkyně trenéra Jiřího Prskavce.

Až dvanáct párů nastoupilo do semifinále obnovené kategorie C2 mix, spolu se třemi českými loděmi, které mají v programu finále v odpoledních hodinách.

V neděli 24. června jsou na programu semifinálové a finálové jízdy K1 mužů, C1 žen a finále CSLX kajak krosu.

Tagy: press, slalom, Světový pohár