• 1
  • 2
  • 3

Kdo zvládne Trnávku, bude reprezentovat. Nominační souboje stále otevřené

trnavkasobotavyhlaseni2017 10Někdo ji miluje, jiní nenávidí. Slalomový kanál u krásné obce Želiv patří mezi nejtěžší umělé tratě na světě a letos bude rozhodovat i o české nominaci vodních slalomářů. První dva ze série Českých pohárů Skupiny ČEZ se povedly kajakářům Tunkovi, Přindišovi a Kudějové nebo i kanoistovi Gebasovi.

Mezi kajakáři se i letos bojuje jen o dvě reprezentační místa, jelikož má bronzový z Olympiády Jiří Prskavec místenku už zajištěnou. I tak se na oblíbené trati přes víkend představil. V sobotu ve finále neprojel desátou branku a byl desátý, dnes obsadil čtvrtou příčku.

trnavkasobota2017 103Sobotní úvod se nejlépe povedl Ondřeji Tunkovi, který za sebou nechal i Vavřince Hradilka s Lubošem Hilgertem. V neděli se pořadí zase míchalo. Sobotní pátou pozici proměnil Vít Přindiš v nedělní vítězství. Ondřej Tunka má v nominaci zatím nejvýhodnější pozici, jelikož dnes skončil třetí.

„Dnes mi finálová jízda sedla a bylo z toho první místo s téměř pětivteřinovým rozdílem! Každopádně jedu z víkendu s trochu rozporuplným pocitem z mého sobotního výsledku, kdy mě jeden dotek stál mnohem lepší umístění. Nic se však nedá dělat, karty jsou zpola rozdány a po rozhodnutí přesunout závody z Roudnice (kvůli vysoké vodě) na Trnávku, si to příští týden na stejné trati rozdáme znovu,“ řekl Přindiš, který reagoval na rozhodnutí svazové závodní komise.

Po dohodě s pořadatelem závodů Českého poháru a reprezentačním šéftrenérem Jiřím Pulterou se třetí a čtvrtý nominační závod pojede také na Trnávce.

trnavkasobotavyhlaseni2017Kajakářce Štěpánce Hilgertové se zatím v její 30. sezóně účast na mistrovství Evropy a světa dnes vzdálila. V úvodních nominačních závodech obsadila pátou a osmou příčku. Pozici si může vylepšit za týden při druhé polovině kvalifikace, nejhorší výsledek ze čtyř závodů se bude škrtat. Mezi kajakářkami si zatím nejlépe vede úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová, která na Trnávce v sobotu vyhrála a v neděli obsadila druhou příčku.

„Myslím, že je to velká podívaná. Někteří z nás jedou sice o nominaci, ale u většiny to spíš vypadá o život,“ komentovala náročnou trať na svém facebooku Kudějová.
Druhý kvalifikační závod na Vysočině vyhrála Amálie Hilgertová, neteř dvojnásobné olympijské vítězky. V součtu se sobotním čtvrtým místem je na průběžném druhém místě mezi kajakářkami. Třetí je zatím Karolína Galušková, která byla o víkendu druhá a pátá.

Mezi kanoisty se nejvíce dařilo novopečenému otci Vítězslavu Gebasovi. Čtvrtý muž loňské olympiády v Riu de Janeiro přidal k sobotní výhře druhou příčku za juniorským mistrem Evropy a vicemistrem světa z loňského roku Matyášem Lhotou.

Kanoistkám po dvou výhrách vévodí Tereza Fišerová. Mezi deblkanoisty se na vedoucí příčce vystřídaly nejlepší české lodě Jonáš Kašpar, Marek Šindler a Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Za nimi byli vždy třetí Vojtěch a Tomáš Hegerovi.

Historicky první vítězná posádka prvního Českého poháru Skupiny ČEZ 2017 v obnovené kategorii C2 MIX - Tereza Fišerová a Jakub Jáně. Na téhle těžké trati by skončili dokonce na 4. místě i v kategorii C2 muži. V neděli byla nejlepší dvojice Foltýsová - Vrzáň.

Fotograf: Adam Svoboda.