• 1
  • 2
  • 3

Kanoistou roku 2005 je sjezdařka Strnadová

PRAHA - Sjezdařka na divoké vodě Michala Strnadová-Mrůzková se po dvou letech vrátila na trůn pro nejlepšího českého kanoistu. O jejím druhém vítězství v pátém ročníku obnovené ankety rozhodlo hlasování trenérů, funkcionářů a novinářů. Druzí skončili deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, loňští vítězové ankety, dvojnásobná vítězka z let 2001 a 2003 slalomářka Štěpánka Hilgertová je letos třetí.

Jednotlivé ankety vyhráli Strnadová-Mrůzková (sjezd) a Volf se Štěpánkem (slalom), juniorem roku je talentovaná písecká sjezdařka Anna Zástěrová, mistryně světa a Evropy. Raftařskými posádkami roku jsou podle očekávání muži z týmu WD Prostějov- Šamani, celkoví vicemistři světa, a ženy RK Stan Troja, které z MS v Ekvádoru letos přivezly tři zlaté medaile včetně celkového titulu.

Strnadová-Mrůzková má za sebou úspěšný rok. Královna mezi světovými sjezdařkami se stala opakovaně mistryní Evropy, dokázala navíc senzačně skončit čtvrtá na mistrovství světa v rychlostní kanoistice, s níž koketuje dva roky a loni v ní reprezentovala na olympijských hrách v Aténách. Na sklonku sezony se vdala za dlouholetého přítele Davida Mrůzka, rovněž sjezdaře na divoké vodě. Volf se Štěpánkem letos obhájili titul mistrů Evropy, Hilgertová byla na evropském šampionátu druhá a na mistrovství světa skončila na čtvrté pozici.

Dnešní slavnostní vyhlášení v olomouckém Slovanském domě bylo koncipováno jako plavba na luxusní lodi "Wild Water". Vodáci tak měli na sobě nejrůznější převleky podle lodních tříd, nejčastěji však byli k vidění námořníci. Sál zdobily záchranné kruhy, ale i čluny, vesty, lana a další typické lodní propriety. Večer doprovázela videoprojekce plavby vodáků na fiktivním zaoceánském plavidlu i zvuk lodních sirén.

Výsledky:

Kanoista roku:
1. Strnadová-Mrůzková (sjezd/rychlost) 107 bodů
2. Volf, Štěpánek 98
3. Hilgertová (všichni slalom) 72.

Slalom: 1. Volf, Štěpánek 98, 2. Hilgertová 72, 3. Jiras, Máder 20.

Sjezd: 1. Strnadová-Mrůzková 107, 2. K. Mrůzek 67, 3. Slovák 27.

Rafting muži: 1. WD Prostějov - Šamani.

Rafting ženy: 1. RK Stan Troja.

Junior roku: 1. Zástěrová (sjezd) 85, 2. Blažková (slalom) 32, 3. Rygel (sjezd) 30.

Tagy: kanoista roku, divočák


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00