• 1
  • 2
  • 3

Kanoistka Kneblová získala bronz, kanoista Chaloupka přidal stříbro

Vodní slalomáři zažili úspěšnou „kanoistickou“ neděli na světovém poháru v Pau (Francie). Teprve 17letá kanoistka Tereza Kneblová dojela na 3. příčce. Mezi kanoisty pak přidal stříbro Václav Chaloupka. 

Kneblova bronzPrvní rok v seniorském reprezentačním týmu a hned přichází první úspěch. „Jsem nadšená. Tu jízdu jsem si moc neužila, protože hned na začátku přišly chyby, takže jsem byla dost překvapená, že to vyšlo na tak dobré umístění,“ popisuje teprve 16letá kanoistka Kneblová, nejmladší závodnice reprezentačního týmu slalomářů.

„Vůbec jsem to nečekala. Ve finále se ale dost chybovalo a díky tomu jsem dopadla takhle. Takže jsem překvapená a jsem šťastná,“ dodává Kneblová, která před 2 týdny získala titul juniorské mistryně Evropy.

Kneblova foto PauMezi kanoistkami zvítězila Ana Satila z Brazílie. „I když ta jízda nebyla až tak dobrá, tak jsem v cíli byla šťastná bez ohledu na výsledek. Moc si užívám závodění po delší době, užívám si, že můžu být tady. Snažila jsem se předvést to nejlepší a konečně mám medaili,“ říká Satila, která všechny ostatní závodnice porazila o 6,25 vteřin. 

Ve finále kanoistů měl český tým všechny 3 lodě. Svůj start ve stříbrnou medaili dokázal proměnit jediný – Václav Chaloupka, bronzový medailista z ME v Praze 2020. 

Chaloupka foto Pau„Přiznávám se, že jsem to vůbec nečekal. Bral jsem to jako přípravný závod, ale sjel jsem 3 dobré jízdy a v tom finále jsem předvedl tu nejlepší. To, že to nakonec stačilo na stříbro je parádní,“ popisuje dnes stříbrný Chaloupka. „Tímhle závodem se rozběhla příprava na další sezónu, takže si možná dám zítra volno a od úterý zase zpátky dělat to, co nás tak baví,“ doplňuje český kanoista.

Na vítěze Liama Jegoua z Irska mu přitom chybělo pouhých 73 setin. Třetí skončil Thomas Koechlin ze Švýcarska. 

Kanoista Vojtěch Heger se na trati nevyvaroval dvěma dvouvteřinovým penalizacím, které ho odsunuly na 6. místo, Lukáš Rohan inkasoval dvě 50vteřinové penalizace a skončil 10.

 

Odkazy:

Tagy: press, slalom, Světový pohár, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00