• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Lhota vybojoval mezi světovou špičkou stříbro

Kanoista Lhota skončil v rankingovém závodě Australian Open nabitém velkými jmény vodního slalomu druhý. A to i přes drobné zaváhání v bráně č. 16. S časem dne 94,96 vyhrál Slovinec Benjamin Savšek, třetí skončil domácí Daniel Watkins. Do finále kajakářek se probojovala pouze Kudějová, která skončila 7.

„Mám z toho hroznou radost, je to první závod sezóny a určitě to zvedne sebevědomí do české nominace, která nás čeká v dubnu,“ říká v cíli teprve 20letý Lhota. „Byl jsem trošku unavený ze semifinále, ale myslím si, že ve finále jsem předvedl dobrý výkon,“ hodnotí český kanoista.

Lhota nestačil pouze na Slovince Benjamina Savšeka. „Byl to dobrý závod, ve třetí bráně jsem trochu ztratil, ale pak jsem si řekl ‚teď je ta chvíle do toho jít‘. Zbytek jízdy jsem jel velmi dobře a čas byl opravdu rychlý, takže jsem velmi spokojený,“ sděluje Slovinec.

Lhota vyhlaseni mČeský kanoista byl pomalejší o 2,88 vteřin. Největší zaváhání přišlo v bráně č. 16. Před ní se Lhotovi změnila voda, na kterou nestihl včas zareagovat. Třetí pak dojel domácí Watkins, který si dnešním bronzem zajistil olympijskou místenku.

Do finále závodu světové série kromě Lhoty postoupil i Václav Chaloupka (ve finále dojel 6.) a Lukáš Rohan, který semifinále kanoistů stejně jako včerejší kvalifikaci dokonce vyhrál. Ve finále se mu však výkon zopakovat nepodařilo a skončil 10.

Kudejova AUS mDo kajakářského finále se probojovala pouze Kateřina Kudějová. Ta však ve finále nasbírala několik chyb a skončila sedmá. „První závod v sezóně je vždycky docela těžký, ta kvalifikace mi dala zabrat. Semifinále mi dneska vyšlo, ale to finále už nebylo tak slavné, což mě trošku mrzí,“ říká Kudějová, 10. žena světového žebříčku.

Mezi kajakářkami zářila domácí Australanka Jessica Foxová, která s časem 97,87 vyhrála o 1,97 vteřiny nad druhou Němkou Ricardou Funkovou. Třetí dojela Francouzka Camille Prigent (+5,84).

Tagy: press, slalom