• 1
  • 2
  • 3

Kajakářky přidávají titul mistryň Evropy v hlídkách, kanoisté skončili čtvrtí

Celý evropský šampionát v Praze-Troji završili týmové závody hlídek kajakářek a kanoistů. Kajakářky zvítězily a staly se mistryněmi Evropy pro rok 2020. Kanoisté dlouho čekali na oficiální výsledky, kdy se kontrolovaly průjezdy a nakonec skončili s 50vteřinovou penalizací těsně pod stupni vítězů, čtvrtí.

1 kajakarky na tratiKateřina Kudějová, Veronika Vojtová a Antonie Galušková posbíraly všechny síly a zvítězili v týmovém závodě hlídek. „Vymyslely jsme si tam trošku kličky, celé jsme to vymyslely dobře a jely v pohodě,“ hodnotí čerstvá individuální mistryně Evropy Kudějová. „Neberu to jako náplast ze individuální závod. Sice je super, že jsme ještě s Toničkou jely takhle poprvé a rovnou to vyhrály, ale já jsem spokojená s oběma závody,“ komentuje Vojtová, která v odpoledním individuálním závodě skončila 5. „Neděle je dobrej den, takže za mě super,“ uzavírá Galušková. 

kajakarky vyhlaseniZa Češkami druhé skončily Francouzky ve složení Camille Prigent, Lucie Baudu a Marjorie Delassus. Třetí pak Rakušanky ve složení Corinna Kuhnle, Nina Weratschnig a Antonia Oschmautz.

kanoiste na tratiRychlou jízdu předvedli i kanoisté. Dlouho po dojetí pak čekali na oficiální výsledky, kdy se z 2. místa posouvali na 1., a pak spadli na 4. Z videa jim totiž připsali 50vteřinovou penalizaci na bráně č. 6, která je odsunula na bramborovou pozici. 

Týmový závod hlídek mezi kanoisty vyhráli Slovinci – Benjamin Savsek, Luka Bozic a Jure Lenarcic. I oni však čekali na oficiální potvrzení výsledků, protože u jejich jména dlouho svítila hvězdička a 2vteřinová penalizace. „Ptal jsem se kluků, jak jeli, a říkali, že čistě, takže jsme si jisti, že jsme neudělali žádnou chybu,“ vysvětloval v cíli Bozic. 

vyhlaseni kanoistePo několika minutách však bylo jasno – Slovinci můžou slavit. „Jsem opravdu rád, že jsme získali zlato. Předvedli jsme povedenou jízdu a zaměřovali se na to, abychom každý měli dost místa – tak aby každý z nás mohl jet vlastní stopu,“ doplňuje ještě Bozic. „Je to skvělý pocit, odvážet si z ME 2 zlaté medaile,“ šťastně popisuje obhajitel titulu Savsek. „Věděli jsme, že nikdo z nás neudělal chybu, a ta chyba musí být na straně rozhodčích. Pak už jsme se jen radovali,“ doplňuje Savsek. „Cítil jsem se skvěle a celé jízda byla skvělá. Na startu jsem nemyslel na výsledek, chtěl jsem se jen soustředit na svou práci a myslím, že každý z nás předvedl dobrou jízdu,“ uzavírá za všechny Lenarcic. 

Druzí mezi kanoisty skončili Irové ve složení Liam Jegou, Jake Cochrane, Robert Hendrick. Bronz si odváží tým z Polska – Kacper Sztuba, Grzegorz Hedwig, Szymon Zawadzki. 

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00