• 1

Kajakářka Kateřina Kudějová poprvé letos v top desítce na SP

kudejova chill outSemifinálové a finálové jízdy mají za sebou v německém Markkleebergu již kajakářky a singlkanoisté. Sobota na čtvrtém závodu Světového poháru ve vodním slalomu (30. 8. - 1. 9.) vyšla nejlépe z českých závodníků Kateřině Kudějové, která se jako jediná představila ve finálové desítce. Nakonec dokázala vybojovat osmé místo.

Mezi singlkanoisty byl dnes nejrychlejší v semifinále i finále slovenský reprezentant Alexander Slafkovský (92,54 s). Z českých závodníků měl do finálové desítky nejblíž Tomáš Rak na 17. místě. Vojtěch Heger a Lukáš Rohan po nepovedené jízdě až ve třetí desítce startovního pole.

kudejova a prskavec„Škoda, že jsem nedokázal navázat na tu kvalifikaci. Je to špatné. Jestli to nevyjde v Praze, tak už nevím, kde jinde,“ smutnil náš nejlepší singlíř z kvalifikace Lukáš Rohan, dnes 24.

Tomáš Rak viděl svoji situaci podobně: „V jízdě byly bohužel dvě větší malé chyby, které v dnešní konkurenci znamenali takové umístění. Mrzí mně hlavně to, že máme singl skutečně na vysoké úrovni a chtěl bych to konečně ukázat i na mezinárodních závodech. Jeli jsme teď z plného tréninku, tak snad příště to bude lepší.“

Vítězství nakonec pro Slovensko: „Dá se říct, že mi to docela chvíli trvalo – tak zhruba dva – tři roky jsem závod nevyhrál a byl jsem stále druhý, anebo dál ve startovním poli. Takže jsem toto vítězství moc potřeboval. Ukázal jsem, že umím jezdit i pod tlakem, zejména kvůli olympijské nominaci,“ řekl Slafkovský.

rohan sf mMezi kajakářkami z druhého místa postupovala do finále Kateřina Kudějová. Finále jen těsně uteklo dvanácté Veronice Vojtové. Mistryně Evropy Amálie Hilgertová tentokrát až na konci semifinálové třicítky jako 29.

Finálová jízda nevyšla svěřenkyni Jiřího Prskavce staršího tak, jak semifinále, ale s konečným osmým místem (102,92) a letos první top desítkou byla nakonec spokojená. „Jelo se mi dobře a musím říct, že jsem docela spokojená, protože je to letos moje první finále, takže pro mě skvělé. Vždycky je člověk nervózní, ale nebylo to tak hrozné, protože můj cíl bylo finále. Hodně se těším do troje za týden, protože cítím, že mi to konečně jede tak, jak jsem chtěla a doma je doma,“ řekla Kudějová.

Vítězství pro německou reprezentantku Ricardu Funkovou (95,27).
rak a treneri„Jsem moc šťastná, protože jsem vyhrála olympijskou kvalifikaci a snad by mi mělo vyjít místo do Tokia. Před čtyřmi lety jsem nominaci pokazila a bylo to pro mne velké zklamání, tak jsem ráda, že to te´d vyšlo,“ řekla Funková.

V neděli se o vítězství poperou kajakářkiy a singlkanoistky, a na programu je i extrémní slalom CSLX. Startuje se v 9:00 semifinále a v 12:00 finále.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/markkleeberg-2019/results

Foto: Martin Hladík

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00