• 1

Kajakáři Přindiš s Tunkou jsou blízko vítězství v SP

LukasRohanmS jediným olympionikem v týmu kanoistou Vítězslavem Gebasem odjeli čeští vodní slalomáři na finále Světového poháru ve vodním slalomu do Tacenu. Nejblíže celkovému vítězství mají kajakáři Vít Přindiš a Ondřej Tunka, ve finálovém závodu se však udělují dvojnásobné body. Pojede se opět slalom cross s vítězkou minulého závodu v Praze Veronikou Vojtovou.

Přindiš je po čtyřech závodech v čele se ziskem 164 bodů, hned za ním je se ztrátou 11 bodů Tunka. Normálně se za vítězství uděluje 60 bodů, za druhé místo 55 a za třetí 50, tudíž při dvojnásobku se na celkové stupně vítězů může dostat prakticky kdokoliv z elitní desítky.

Světový pohár nikdy český kajakář nevyhrál, nejblíže byl v letech 1989 a 1992 vždy druhý Luboš Hilgert, v sezoně 2011 celkově stříbrný Vavřinec Hradilek a 2014 právě Přindiš, který obsadil rovněž konečné druhé místo.
„Je to blízko, ale rozhodně není nic jasné. Je to ale můj letošní cíl uspět ve Světovém poháru,“ prohlásil Přindiš. I Tunka, který se letos vůbec nedostal do českého reprezentačního týmu, věří v úspěch. „SP v Praze byl můj cíl sezony a chci uspět i v Tacenu,“ řekl druhý muž posledního závodu v Praze, kde čeští kajakáři obsadili senzačně první čtyři místa.

To se ale takřka jistě opakovat nebude, neboť po náročné olympijské sezoně dal přednost odpočinku bronzový medailista z Ria Jiří Prskavec, vítěz pražského klání, konec sezony si dopřál také Vavřinec Hradilek, třetí muž z Troji. „Jsme strašně unavení,“ vysvětlili oba.

V týmu chybí kvůli předčasnému konci sezony další olympionici kajakářka Kateřina Kudějová i deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, v Tacenu nejede ani dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Do konečného pořadí SP ale mohou promluvit zatím celkově šestý kanoista Tomáš Rak a čtvrtá deblkanoe průběžného pořadí Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

Trať v Tacenu doznala změn, organizátoři upravili na poslední chvíli dno i překážky, tudíž pro všechny bude závod velkou neznámou.

V pátek 9. září jsou na programu rozjížďky od 9:00. V sobotu je semifinále ve stejný čas, o medaile se pojede od 12:30. Finále slalom crossu bude v sobotu v podvečer. V neděli začínají boje o postup do finále v 9:30, finále zahájí v pravé poledne.

Nominace na SP v Seu:
Muži:
K1: Přindiš, Tunka, Maikranz, Hilgert
C1: Rak, Rohan, Gebas
C2: Karlovský, Jáně; Koplík, Vrzáň; V. Mrůzek, A. Kašpar.
Slalom cross: Přindiš
Ženy:
K1: Vojtová, A. Hilgertová, Valíková, Fišerová
C1: Fišerová, Matulková.
Slalom cross: Vojtová, A. Hilgertová

Foto: Jakub Pexa

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00