• 1

Kajakář Tunka při premiéře v reprezentaci byl třetí v celkovém pořadí SP

Tunka

Pau – Kanoista Stanislav Ježek a kajakář Vavřinec Hradilek nevyužili šanci na vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru, na stupně vítězů v konečném pořadí se ale prosadila na druhém místě kanoistika Kateřina Hošková a ve své premiérové sezoně v české reprezentaci také kajakář Ondřej Tunka. Ten v dnešním finálovém závodu ve francouzském Pau obsadil sedmé místo a udržel průběžnou třetí pozici. Ježek s Hradilkem figurovali ještě před páteční kvalifikací v čele průběžného hodnocení, ale Ježkovi se hrubě nevydařily jízdy o postup do semifinále a po nečekaném vyřazení klesl na konečnou osmou pozici. „Jel jsem prostě od začátku do konce blbě,“ pokrčil rameny Ježek.

Hradilka o šanci na celkový triumf připravila padesátka za neprojetou sedmnáctou branku v semifinále. „Jsem na rozhodčí pořádně naštvaný a zároveň zklamaný, protože to žádná kule nebyla, byl jsem v bráně,“ láteřil Hradilek. „Ale to je tak jediné, co si tím mohu dělat,“ rozčiloval se po závodu.

Semifinálová jízda prý byla kvalitní a rychlá, bez problémů by stačila na finále. „Chtěl jsem objet svěťáky, abych se pokusil vyhrát, což se mi ještě nikdy nepodařilo. Bohužel dnes i díky tomu, že rozhodčí měl očividně špatný den. Když člověk udělá chybu a nepostoupí do finále, tak to dokáže přijmout, ale takhle?“ divil se. „Původně jsem myslel, že jsem to dostal dokonce na jiné brance,“ řekl.

Tunka prokázal, že když se nedaří ostatním, že v silné české kajakářské škole se vždy najde náhrada. „Jsem strašně spokojený, nečekal jsem to vůbec, je to super. Jezdilo se mi od začátku sezony dobře, ani mi nepřišlo, že bych jezdil nějak na riziko, ale měl jsem dobré časy,“ řekl.

HokovaDnes prý vůbec nepřemýšlel nad tím, že by třetí místo v celkovém hodnocení udržel. „Ve finále mi to moc nevyšlo, ale byl jsem spokojený, že jsem se tam vůbec dostal. Že bych byl ve světové špičce? To ne, to bych musel ještě něco předvést v září v Londýně,“ zmínil mistrovství světa.

Dnes byla netradičně na programu kvalifikace kajakářek a deblkanoistů, z první jízdy postoupila Štěpánka Hilgertová, z druhé pak trojice Kateřina Kudějová, Pavlína Zástěrová a Barbora Valíková, mezi deblíři museli Kašpar se Šindlerem i Karlovský s Jáněm jet dvakrát, v opravné jízdě ale nezaváhali.

Pořadí SP: http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2015
Stránky závodu: http://pau.worldcup.events.slalom.canoeicf.com
On-line výsledky: www.canoeliveresults.com

 

FInálové jízdy

 

Semifinálové jízdy

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00