• 1
  • 2
  • 3

Prskavec králem kajakářů na Světovém poháru v Troji

Úvodní Světový pohár ve vodním slalomu v Praze-Troji zná své první medailisty. Kategorii kajakářů suverénně ovládl domácí kajakář Jiří Prskavec, kterého na pódiu doplnil stříbrný Ital Giovanni De Gennaro a bronzový Mathieu Biazizzo z Francie. V kategorii kajakářek se dočkalo medailového doublu Polsko díky zlatu Klaudii Zwolinské a stříbru Natalie Pacierpnikové. Pro bronz si dojela Australanka Jessica Foxová. Do finále se probojovaly další tři české lodě – Vít Přindiš bral sedmou příčku, Vavřinec Hradilek uzavřel finálovou desítku a jediná Češka ve finále Antonie Galušková skončila devátá.

Vítěz semifinále, vítěz finále. Kajakář Jiří Prskavec předvedl na úvodním Světovém poháru v Troji svou sílu a zcela ovládl soutěž kajakářů. Jiri Prskavec zlatoVítězství je moc příjemné, navíc jsem jím završil svůj hattrick tady z Troji, vyhrál jsem tu poslední tři velké závody,“ radoval se český olympionik. „Navíc dnes to bylo umocněné o to, že tohle byl můj desátý závod, podesáté jsem se dostal do finále, ale poprvé jsem semifinále vyhrál a ve finále jsem startoval jako poslední. Vítek jel přede mnou a moderátoři to úžasně vyburcovali a bylo dost těžké se při tom zkoncentrovat. Nahoře mi to úplně nevyšlo a až do cíle jsem to vlastně doháněl. Jsem strašně rád, že jsem to vydržel, dole mě to už hrozně bolelo. Ale je vidět, že forma přichází a z toho mám tu největší radost. Je to ujištění, že je člověk dostatečně rychlý a je tam, kde by měl být. Mám ještě měsíc a půl na to formu vyladit, ale myslím, že jsem na správné cestě a za to jsem strašně rád,“ pochvaloval si zlatý Prskavec.

Jako první z českých kajakářů se do sobotního finále vydal na trať Vavřinec Hradilek. Hodně riskoval a bohužel se nevyvaroval chyb na brankách 9 a 19, což pro něj znamenalo konečné 10. místo. Druhý Čech na startu Vít Přindiš na mezičasech mírně ztrácel, ale s každým záběrem ztrátu stahoval. Nešťastný dotyk na brance 19 a dvouvteřinová penalizace ho časově odsunuly z předních pozic, a nakonec skončil sedmý. „První polovinu jsem zajel hezky, ale pak mi to přestalo vycházet. Neklouzalo mi to tak, jak bych chtěl. Před finále jsem si říkal, že předvedu rychlou jízdu, aby to Jířa na startu slyšel a trochu ho to potrápilo, ale nepovedlo se to. Měl to lehčí,“ smál se Přindiš.

Tonicka GaluskovaSobota přinesla také nesmírně napínavé finále kajakářek. Závěrečnou jízdu skvěle zajela Polka Natalia Pacierpniková, která v cíli dlouho nenašla přemožitelku. Sesadila ji až její krajanka Klaudia Zwolinská. Jediná česká zástupkyně ve finále Antonie Galušková nepředvedla úplně ideální jízdu – chybovala na brance 9, časově ztratila ve střední pasáži a přidala dotek na 20. brance. „Podržel mě tam válec a nějakých šest vteřin jsem tam nechala, určitě mě to stálo lepší umístění. Ale je to moje první finále Světového poháru vůbec. Finálová trať byla mnohem techničtější než ta včerejší v kvalifikaci. Taky bylo vidět, že holky hodně kazily. I ty, od kterých by se to nečekalo. To s vámi holt udělá trať, která je zamotaná,“ řekla Galušková, která nakonec skončila devátá.

Do finále se neprobojovala olympionička Kateřina Minařík Kudějová ani debutantka v seniorské reprezentaci Lucie Nesnídalová. „Myslela jsem si, že trať bude lehčí, ale bohužel,“ poznamenala v cíli Minařík Kudějová. „Na druhou stranu byly tyčky docela vysoko, nebylo tak náročné to projet. Já jsem ale udělala chybu jinde, překvapilo mě, jak rychle jsem najela do protivody, chtěla jsem to vzít na kontra, ale zas až takovou rychlost, která by mě tam dostrkala, jsem neměla. Dala jsem tam jen hlavu a musela jsem se vracet. Bohužel je hodně znát, že jsme hodně trénovali, cítím trochu tuhé ruce, a to na závody není v pořádku. Mrzí mě, že se mi to nepovedlo, ale byl to pro mne spíš tréninkový závod, který beru jako přestupní můstek,“ dodala česká olympionička.

Nesnídalová následně zazářila v kvalifikaci extrémního slalomu, kterou ovládla, přestože tento typ závodu trénovala poprvé před dvěma dny. Do zítřejších soubojů postoupilo dalších šest českých lodí - Antonie Galušková, Amálie Hilgertová, Tereza Fišerová, Vít Přindiš, Vavřinec Hradilek a Ondřej Tunka.

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom, top, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00