• 1
  • 2
  • 3

Ježek, Kudějová, Cvikl – ovládli Trnávku i přes deštivé počasí

K1m male Vodní slalomáři se v rámci 7. Českého poháru na Trnávce utkali v sobotu o tituly a cenné body na jedné z nejoblíbenějších tratí. Pro některé to byl poslední závod sezóny.

Kategorie C1 byla velmi nabitá a měla vysokou úroveň. V listopadu oslaví čtyřicátiny, ale Stanislav Ježek opět ovládl souboje singlkanoistů a nechal za sebou i slovenského dvojnásobného olympijského vítěze Michala Martikána. Za ním následoval Tomáš Rak a Lukáš Rohan.

Jezek S male„Předposlední závod letošní sezóny na nejhezčí trati - Český pohár na Trnávce. Krásný prostředí skvělá voda a parádní závod v plný konkurenci a to mě baví,“ liboval si Tomáš Rak.
Mezi ženami singkanoistkami kralovala stříbrná z letošního mistrovství Evropy Kateřina Hošková. Druhé místo si odnesla juniorská mistryně světa Tereza Fišerová a bronz Martina Satková.

Při neúčasti olympioniků Kašpara a Šindlera patřil stupeň vítězů dvojici deblkanoistů Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Stříbro brala dvojice Lukáš Rohan, Adam Svoboda.
C1z maleSílu českých kajakářů potvrdil i za neúčasti bronzového olympijského medailistu Jiřího Prskavce vítězstvím Ondřej Cvikl, který si připsal skalp stříbrného z londýnských her Vavřince Hradilka. Třetí místo vybojoval Luboš Hilgert.

Jeho maminka Štěpánka Hilgertová pak přidala do rodinné sbírky další medaili. Mezi kajakářkami v sobotu vybojovala na Trnávce bronz. K celkovému vítězství se opět přiblížila desátá z Ria, Kateřina Kudějová a stříbro si odnesla Karolína Galušková. Právě Kudějová sobotním závodem ukončila své letošní působení a nedělní závody Českého poháru vynechala.

Zítra Český pohár ve vodním slalomu vyvrcholí osmým podnikem.

Výsledky: http://live.results.cz/schedule.php?event=201661CPStrnavka

Sobotní klání zachytila objektivem fotografka Alena Ceplová.

Tagy: Český pohár, slalom, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00