• 1
  • 2
  • 3

Jeď rychle a čistě. Trenér Prskavec dal Kudějové jasné instrukce

Photo11328026 0Na olympijské trati si v pondělí zajistila pohodlný postup do semifinále kajakářka Kateřina Kudějová pátým místem, byť v první ze dvou kvalifikačních jízd zajela třetí nejlepší čas. Jak jí překvapila trať a jaké dostala rady od trenéra a kolegů?

Jak hodnotí první a druhou jízdu?
Jsem se svojí první jízdou spokojená. Byla to velmi dobrá jízda na to, že to bylo tady na olympiádě. Dost mi pomáhá nervozita - když nejsem nervózní, tak to dost podceňuju, ale s tou jízdou jsem byla spokojená. Dala jsem jen blbého šťoucha, trošku jsem to tam podcenila. Přemýšlela jsem o tom, že to pojedu trošku jinak a tak se to nepovedlo, ale to nevadí.
Prostředek je takový padesát na padesát, nevyšel úplně dobře, ale s nějakou ztrátou, ale bylo to v pohodě. Nervozita v průběhu druhé jízdy tam už trošku chyběla a podle toho to taky i vypadalo, no, ale dobrý. ...(smích).

IMGJak jí vyhovuje postavená trať?
Celkem mě to překvapilo, ona je taková – není těžká, je lehčí, brány jsou daleko od sebe a je tam jedna pasáž, která je dost o štěstí.

Bude rozhodovat závěr?
Válec – jak je těch padesát na padesát – tam se to rozhodovalo. Ale na těch prvních holkách bylo vidět, že ztrácely všude. Je lehčí voda, jelikož tady dole je to napuštěný, takže to tam pomaleji jede, takže ty holky, co už nemůžou, tak tam ztrácejí určitě.

Jak pomohlo to, že včera viděla jet už kluky kajakáře?
Určitě, jsem chtěla vidět, jak to tady bude vypadat, připravit se na tu atmosféru. Včera jsem tu atmosféru vnímala mnohem míň, dneska mnohem víc, jak to tady všechno řve. Určitě to pomohlo, strašně ráda se koukám na kluky a odkoukávám to od nich, takže většinou to takhle dělám, že den před závodem se chodím koukat na ně.

Dostala nějaké instrukce od trenéra Jiřího Prskavce seniora?
Asi jako vždy: Jeď rychle a čistě...

Prožívala svůj první start na Olympiádě nějak speciálně?
První jízda je samozřejmě vždy nejtěžší, byla jsem trošku nervózní, ale já když sednu na vodu, tak se to všechno zlepší. Bylo to nakonec v pohodě....

V Riu je také kajakář Vavřinec Hradilek. Dostala od něj nějaké rady?
Připravoval mě na to, že to bude velký a ať s tím počítám. Samozřejmě, každá rada je v tomto dobrá. Je dobré připravit se na to.

A pomohlo to?
Samozřejmě, já to slyšela už kolikrát, ale je dobré to slyšet od těch, kteří už to někdy zažili, už tady byli, tak je to takový pravdivější.

Co očekávat dál?
Doufám, že postoupím ze semifinále do finále a pak budu bojovat o ty medaile, a že to tam padne, ale uvidíme. Uvidí se podle tratě, podle štěstí...

Byla už fandit na tenise – přijdou tenisti zase fandit na vodní slalom?
Už říkalo hodně lidí, že přijde, že mají lístky a já se na to hrozně těším. I když bych možná radši, kdyby přišli dneska, když to není takový důležitý. Ale každopádně jsem za to hrozně ráda a ráda cítím, že mám tu podporu.

Foto: ČTK

Tagy: press, slalom, Olympijské hry


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00