• Vodní slalom
  • Články
  • Hradilek a Hilgertová se vrátili do čela ve druhém kole českého poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji

hlava cp-web

Po sobotním prvním závodu pokračoval Český pohár ve vodním slalomu na umělé vodní slalomové dráze v Praze – Troji. V chladnějším a velmi větrném počasí se do čela probojovali hvězdní kajakáři Vavřinec Hradilek a Štěpánka Hilgertová.

Hilgertova

Mistr světa Hradilek skončil v sobotním závodu v Praze – Troji na druhé pozici, ale v neděli si už vítězství nenechal ujít. V obou jízdách zajel 27letý reprezentant USK Praha suverénně nejrychleji. Stříbro vybojoval Zdeněk Ornst z Dukly Brandýs a třetí skončil syn slavné kajakářky Luboš Hilgert. Vítěz včerejšího závodu Vít Přindiš bohužel přejel branku a kvůli padesáti bodové penalizaci skončil až desátý.

Mezi kajakářkami si vedla skvěle Štěpánka Hilgertová a po včerejší druhé pozici se 46leté závodnici Dukly Praha díky dnešnímu vítězství reálně čtvrtá další pozice v reprezentačním týmu pro Mistrovství světa v americkém Deep Creeku. Včera třetí, Kateřina Kudějová z USK Praha dojela na druhém místě a třetí místo patřilo další závodnici Dukly Praha Evě Ornstové.

Stabilní formu potvrdil 37letý kanoista Stanislav Ježek, který skončil na druhé pozici stejně jako ve včerejším nominačním závodu do české reprezentace. Prvenství si vybojoval Michal Jáně. Opět bronzový skončil 30letý závodník USK Praha Vítězslav Gebas.

Mezi kanoistkami si prohodily první pozici Monika Jančová s Kateřinou Hoškovou, vírtězkou se tentokrát stala Jančová, která jasně vyhrála o šest vteřin před mistryní světa z roku 2011 Kateřinou Hoškovou. Třetí dojela v druhém českém poháru juniorka Jana Matulková.

MG 0115

Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm se po včerejším vítězství v kategorii C2 museli poklonit dvojici Jonáš Kašpar – Marek Šindler, pro které byla dnešní jízda reparátem za nepovedený včerejšek a 19. místo. Dnes suverénně vyhráli a tak se čerství mistři světa do 23 let vracejí do bojů o reprezentační místo, kde by neměli chybět. Třetí skončila dvojice Koplík – Vrzáň, včera druzí.

Nominace pokračuje třetím a posledním čtvrtým závodem příští víkend na Trnávce (17-18.5).