• 1
  • 2
  • 3

Domácí šampionát slalomářů pod Lipenskou přehradou přinesl historický okamžik

c1mČeský pohár ve vodním slalomu 2017 přinese k vidění neobvyklou situaci, neboť dva závodníci v jedné kategorii budou při všech závodech oblékat stejná startovní čísla určená pouze pro mistra republiky.

V kategorii C1 muži došlo k neobvyklé situaci, kdy čtvrtý muž olympijských her Vítězslav Gebas dojel z poslední startovní pozice na setinu stejně jako v tu chvíli vedoucí singlkanoista a jeho mladší kolega z USK Praha Lukáš Rohan. Pro titul z domácího šampionátu si tedy došli oba dva reprezentanti společně se Standou Ježkem, který obsadil bronzovou pozici.

KudejovaV nepřítomnosti držitele bronzové olympijské medaile Jiřího Prskavce si mezi kajakáři dojel v těsném souboji pro svůj první seniorský titul jeho tréninkový parťák Ondřej Tunka. O pouhých 14 setin prohrál souboj s oddílovým kolegou z USK Vít Přindiš, hvězda Youtube kanálu Českého olympijského týmu. Na třetí místo vystoupal v prostorách olympijského parku u lipenské přehrady Zdeněk Ornst z Dukly Brandýs. Letošní vicemistr Evropy Vavřinec Hradilek skončil na pátém místě, čímž se znovu potvrdilo, jak je kajakářská špička v Česku obrovsky nabitá.

Kajakářkám pro tento rok vládne loňská mistryně světa Kateřina Kudějová, která může po nezdařeném finále na OH slavit stejně jako Ondřej Tunka první individuální titul mezi seniory. I přes nejrychlejší čas zůstala kvůli třem dvousekundovým penalizacím Karolína Galušková v těsném závěsu a skončila druhá. Třetí místo brala loňská obhájkyně Veronika Vojtová. Pádlující legenda vodního slalomu Štěpánka Hilgertová obsadila pátou pozici.

C1mmmV deblířském finále si už pro třetí zlato z republikového mistrovství v řadě dojela posádka Dukly Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. Suveréni domácí scény dali čistou jízdou najevo, že pokažený závěr olympijského finále dokázali hodit na hlavu a jsou dobře připraveni na domácí světový pohár. Stříbro brali tréninkový parťáci olympioniků Ondřej Karlovský - Jakub Jáně a bronz posádka z USK Tomáš Koplík – Jakub Vrzáň.
V nejmladší kategorii zvítězila juniorská reprezentantka z Roudnice nad Labem Tereza Fišerová, druhé místo brala Jana Matulková z Dukly a bronz vybojovala medailistka z letošního mistrovství Evropy Kateřina Hošková z USK.

Výsledky MČR ve vodním slalomu 2016:
http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=16111S101

Výsledky MČR ve slalomu družstev 2016:
http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=16110S201

Foto: Jan Luxík

Tagy: press, Český pohár, slalom, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00