• 1

Deblkanoisté Karlovský - Jáně si na Trnávce vyjeli nominaci už po třetím nominačním závodě.

hlava cp-web

Na umělé slalomové dráze Trnávka v blízkosti obce Želiv se dnes a zítra rozhoduje o tom, kdo bude letos reprezentovat Českou republiku ve vodním slalomu na vrcholných akcích. 

 

V deštivém počasí se vítr ustálil a tak měli slalomáři i přes chladné podmínky možnost poprat se na jedné z nejtěžších a nejkrásnějších slalomových tratí v Evropě.  

Závod zahájili kanoisti, kde si pozici v týmu pojišťuje Jan Mašek, který dnes skončil druhý. Nestačil jen na Lukáše Rohana. „Nevím proč, ale vždy se mi tady jezdí dobře. Je to těžká voda a musíte trať sledovat celou dobu. Tady není prostor na chyby, tak jsem měl štěstí, že jsem jel čistě,“ popsal závodník USK Praha, Rohan, kterému nominace už letos pravděpodobně nevyjde. 

 MG 0271

Třetí místo si zapsal Tomáš Rak, který je stále ve hře o nominaci i díky tomu, že se ostatním závodníkům dnešní jízda nepovedla, jak si představovali. Další z hry o tři reprezentační místa, Stanislav Ježek, měl na Trnávce osmivteřinovou penalizaci a skončil sedmý. Veliká smůla potkala Michala Jáněho . Po vítězství minulou neděli už pravděpodobně do bojů o reprezentaci nezasáhne, když se dnes neprobojoval do finále. 

Mezi ženami kajakářkami si Štěpánka Hilgertová zapíše body za čtvrté místo, zítra tedy bude muset ještě pro nominaci zabodovat. Musí porazit dnešní vítězku Karolínu Galuškovou, které Trnávka každý rok velice sedí. Stříbro vyjela Kateřina Kudějová a bronz vítězka prvního českého poháru Veronika Vojtová, které musí zítra nominaci rovněž potvrdit.

V závodu deblkanoistů se nominace začíná již rýsovat, jelikož se na stupni vítězů opakují stejná jména jako z Prahy – Troje. Svěřenci bývalého skvělého deblíře Ondřeje Štěpánka, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, si dnešním vítězstvím už jednoznačně nominaci vyjeli. Z Prahy měli na kontě první a druhé místo, a tak už zítra pojedou bez stresu. 

„Jsme tvrdí závodníci a déšť ani chlad nás neodradí,“ zasmál se spokojeně první v lodi, Ondřej Karlovský.  „Trať vytyčoval Lukáš Kubričan z Dukly a velice nám to sedlo. Sice byla těžká a museli jsme to hlídat až do konce, ale je to krásná trať, kde musíte reagovat a mít přesný nájezd. Zítra budeme určitě startovat, ale bude to už bez těch stresů a konečně se můžeme začít pořádně připravovat na mistrovství Evropy ve Vídni. V pondělí hned odjíždíme na týdenní soustředění do Rakouska,“ doplnil Karlovský. 

karlovsky jane trbnavka

Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem si díky třetímu místu stále udržují nominační pozici, a taky Jakub Vrzáň a Tomáš Koplík mají díky dnešnímu druhému nominaci už téměř jistou. 

Vítěz prvního českého poháru mezi kajakáři, Vít Přindiš, si dnes prvenství zopakoval. Nový sparing partner Vavřince Hradilka je určitě ve formě a dostal se i z nachlazení, které ho minulý víkend trochu omezovalo. S náskokem 1,5 vteřiny za sebou nechal již nominovaného vicemistra světa Jiřího Prskavce a Ondřeje Tunku. 

Vit prindis trnavka

„Zítra bych chtěl zajet naplno, tak jak jsem jel i dnes. Umístění v první trojce by mělo stačit na týmové místo,“ popsal v cíli své šance a taky excelentní formu. „Všechno se mi letos změnilo – kompletně celý trénink a myslím, že mi hodně pomohlo i to, že trénuji s Vávrou. Dnes to byl i přes počasí super závod, protože nám organizátoři připravili vyhřívaný stan.“ 

Za vítězství je jedenáct bodů, za druhé místo devět, bronz je za osm a body jsou až do desátého místa. Nejhorší výsledek se škrtá.

Kvalifikace startují i v neděli 9:45, finále začne v pořadí kategorií C1 muži, K1 ženy, C2, K1 muži a C1 ženy ve 13:30.

Výsledky on-line na live.results.cz/schedule.php?event=201423CPStrnavka

Zuzana Trojáková 


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00