• 1

Deblkanoisté Karlovský, Jáně přišli o vítězství vinou smolného šťouchu

Karlovsky Jane CZE mNeděle na Světovém poháru ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši skončila bez české individuální medaile, poprvé v letošní sezoně. Z deblířů byla dvojice Karlovský, Jáně v semifinále nejrychlejší, ve finále jim medaile utekla vinou smolného šťouchu. Mezi kajakářkami si desetičlenné finále nedokázala vyjet ani jedna závodnice.

Po stříbrném úspěchu doma v Praze – Troji měli medailové ambice i dnes. Karlovský, Jáně, kteří si před týdnem v Krakově vyjeli 9. místo, si suverénně zabezpečili finálovou desítku z první pozice. Ale smolný šťouch hned na druhé brance na začátku tratě je pak i přes excelentní jízdu odsunul na čtvrtou pozici. Zlato si odnesla zkušená domácí dvojice mnohonásobných olympijských medailistů Peter a Pavol Hochschornerovi.

„S jízdou jsme spokojení, ale na druhé brance přišel takový malý šťouch, který byl úplně zbytečný. Pak jsme to hodně honili a střed i závěr tratě se nám hodně povedli. Nakonec z toho byl nejrychlejší čas, ale díky tomu šťouchu je to čtvrté místo. Jsme ale určitě spokojeni a odjíždíme s dobrým pocitem,“ řekl Jakub Jáně. Jejich kouč Ondřej Štěpánek jízdu na místě neviděl. „Je na dovolené a naordinoval nám teď tréninkové volno. Potom se budeme už plně připravovat na mistrovství světa, hlavně v pražské Troji,“ doplnil Karlovský.

Zlatá dvojice ze SP před týdnem v Krakově a bronzoví z Prahy Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli v kvalifikaci nejrychlejší, ale v semifinále skončili až 19. „Špička je hodně našlapaná a po chybě na devítce nám nezbývalo než to risknout. Bohužel to nevyšlo,“ řekl zklamaně Jonáš Kašpar. „Teď si týden úplně odpočineme od vody a snad nabereme sílu a chuť do dalšího závodění. Pak se zase vrhneme na trénování, jedeme na soustředění v Londýně,“ konstatoval Šindler.

Mezi kajakářkami se i přes trojnásobnou českou účast nedokázala do elitní desítky probojovat ani jedna česká závodnice. Nejlepší, ale nepostupovou pozici si zapsala Veronika Vojtová, která skončila čtrnáctá. Kateřina Kudějová byla 17. a Karolína Galušková skončila na 23. místě. Jubilejní desáté zlato ze závodů Světového poháru si odnesla domácí kajakářka Jana Dukátová.

Oficiální výsledky: http://canoeliveresults.com/event/2015/liptovsky-mikulas-icf-world-cup-3/
Oficiální stránky závodu: http://liptovskymikulas.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00