• 1
  • 2
  • 3

ČEZ Prague Riverside Cross: Vodní slalom s biatlonem

riversideV úterý, 29. 5. 2018, se před mistrovstvím Evropy ve vodním slalomu v Troji do centra Prahy vrátí ojedinělá akce ČEZ Prague Riverside Cross. V rámci "předprogramu" šampionátu se představí světová vodácká elita v netradičním spojení kajaku a biatlonové střelby. Této atraktivní podívané se zúčastní i její ambasador, mistr světa a olympijský medailista Vavřinec Hradilek. Letošní ročník se uskuteční od 15 hodin na pražské Náplavce za Železničním mostem, ve spolupráci s Kayak Beach Barem.

Celkem se divákům představí 16 kajakářů, 8 kajakářek a 8 kanoistů, kteří se o pár dní později také představí v pražské Troji při závodech mistrovství Evropy ve vodním slalomu (1. - 3. 6. 2018).

riverside2V kategorii kajakářů se z domácích hvězd kromě spoluorganizátora Vavřince Hradilka představí i bronzový olympionik z Ria 2016 Jiří Prskavec a vítěz světového poháru Vít Přindiš. A i mezi zahraničními účastníky se mohou diváci těšit na ty největší hvězdy. Z kajakářů dorazí například Francouzi Boris Neveu, mistr světa z roku 2014, Sebastien Combot a Španěl Samuel Hernanz.

Mezi singlkanoisty nebude chybět Stanislav Ježek, Michal Jáně, či Víťa Gebas nebo slovenský olympionik Matěj Beňus, stříbrný medailista z letních olympijských her 2016. České kajakářky budou mít zastoupení v podobě Kateřiny Kudějové, Karolíny Galuškové a Amálie Hilgertové. Mezi zahraničními ženami na kajaku zazáří Australanka Jessica Foxová, bronzová medailistka z letních olympijských her 2016.

RC18 fb event cover 01Své umění na vodě předvedou také sportovci z jiných sportovních odvětví - David Svoboda, Jan Kuf, Petr Kraus a další. V rámci exhibice dostanou prostor paddleboardisti, kteří střelbu a slalom mezi brankami předvedou ve stoje na prknech. Diváci si budou moci v Energy zóně zapůjčit paddelboardy a vyzkoušet si tuto stále se rozvíjející vodní aktivitu nebo si zasoutěžit o ceny. Opět bude také příležitost pomoci dobré věci pomocí Oranžových kol Nadace ČEZ.

Pro aktuality z akce sledujte i facebook.

Tagy: slalom, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00