• 1
  • 2
  • 3

Čeští kajakáři obhájili evropské zlato ze závodu týmů, bronz pro singlířky

K1m hlidky 2Páteční odpoledne na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Francii (30. 5. – 2. 6.) patřilo medailovým kláním v týmových závodech. Hlídka kajakářů vybojovala pro české barvy první medaili - zlato. Tým ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš obhájil evropské prvenství z loňského šampionátu v Praze – Troji. Singlkanoistky pak přidaly bronz.

K1m hlidky 1Kajakáři obhajovali zlatou medaili ze závodu týmů z Prahy – Troje a suverénní postavení potvrdili i v Pau. Pro český tým je to již čtvrtá zlatá medaile ze závodů hlídek od ME v Liptovském Mikuláši 2016. Tam si pro vítěznou hlídku dojel tým ve stejném složení: Prskavec, Přindiš, Hradilek. Zlato přidali i v Tacenu o rok později a v Praze s Ondřejem Tunkou, který vystřídal Hradilka.

„Po vítězném závodě jsou pocity vždycky super. Odjeli jsme to, co jsme si naplánovali, takže úžasná spokojenost,“ usmíval se s medailí na krku Vavřinec Hradilek.
C1z hlidka„Já jsem to hlídal zezadu a já poznám tu dobrou jízdu tak, že nemusím první půlku pádlovat, což se podařilo. A pak jsem to mohl rozbalit až v závěru,“ dodal vít Přindiš.
„Vycházelo nám to od startu až do cíle. Když jsme finišovali a viděl jsem ten čas, tak nemůžu být nespokojený, protože jsme vyhráli o dost,“ dodal Prskavec.
„Dostali kotel,“ uzavřel Hradilek s radostí.

Tým singlkanoistek ve složení Kateřina Havlíčková, Tereza Fišerová a Eva Říhová si dojel pro skvělý bronz. Předčily je jen závodnice Velké Británie a Německa.

K1 zenyBronzovým kajakářkám z Prahy 2018, teď ve složení Vojtová, Kudějová, Hilgertová, utekla medaile ze soutěže týmů o jedno místo. Francie vybojovala prvenství.

Singlkanoisté Rohan, Heger a Rak se museli spokojit se sedmou pozicí, když nejrychleji zajeli reprezentanti ze Slovinska.

V sobotu pokračuje ME od 11 hodin semifinálovými a od 15 hodin finálovými jízdami kajakářek a singlkanoistů.

LIVE výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1191

C1M hlidkyLIVE stream: https://www.youtube.com/canoeeurope

Official website: https://paucanoe.com/

Foto: Martin Hladík

 

Tagy: slalom, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00