• 1
  • 2
  • 3

Australian Open - všichni Češi postupují z kvalifikace

jiraaust3Všech jednadvacet českých závodníků dokázalo v nabité konkurenci australského světového rankingového závodu postoupit z kvalifikace do sobotního a nedělního semifinále. Úřadující Mistr světa Jiří Prskavec nenechal nikoho na pochybách o své suverenitě a zvítězil v kvalifikaci se sekundovým náskokem i s vypuštěnou cílovou rovinkou.

V kvalifikaci Australian Open zvítězila po velmi vydařené jízdě také Veronika Vojtová. Zanechala tak za sebou hned čtyři olympijské medailistky: stříbrnou medailistku z posledních olympijských her, Novozélanďanku Luku Jones, týmovou kolegyni Štěpánku Hilgertovou, Slovenku Elenu Kaliskou, i domácí Jessicu Fox. Australanka si ovšem spravila chuť, když s přehledem zvítězila v kategorii C1 žen.

Krátce po 9. hodině místního času odstartuje v sobotu ráno kajakářské semifinále, následované semifinálovým závodem ženské singlekanoe. Pouze 10 závodníků postupuje do odpoledního finále. Povede se v něm Prskavcovi předvést stejný výkon jako v dnešní kvalifikaci a znovu porazit aktuálního olympijského vítěze Joa Clarka? „Joe dostane,“ slibuje přesvědčeně Prskavec i přesto, že jednoduchá trať může svědčit spíše silovým závodníkům, jako je právě Clark či kondičně dokonale připravenému, strojovému Němci Hannesu Aignerovi.

I mezi českými singlekanoistkami ovšem máme několik želízek v ohni. Zuby na medaili si brousí nejen republiková mistryně Tereza Fišerová, ale i v dnešní kvalifikaci třetí Monika Jančová.

V neděli jsou potom na programu semifinálové jízdy kajakářek a singlekanoistů. Medaili touží získat nejen olympionička Kudějová, ale i její dlouhodobá bývalá sparingpartnerka, již zmiňovaná Vojtová. Mezi holkami panuje rivalita. „Největší soupeřkou je ovšem domácí Foxová,“ shodují se.

Ani singlekanoisté nejsou v nedělním závodě bez šance na zisk cenných kovů. Seniorský reprezentant Tomáš Rak odpověděl na otázku týkající se jeho ambic jednoznačně: „Medaile, to je jediný co beru.“

Jak to u protinožců dopadne, můžete sledovat zde.

Tagy: press, slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00