• 1

Antonie Galušková světovou šampionkou na kajaku mezi juniorkami

Galuskova Heger vyhlZlatý pátek pro českou juniorskou reprezentaci. O individuální medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu (16. – 21. 7. 2018) v pátek bojovali singlkanoisté a kajakářky obou věkových kategorií. Mezi juniorkami na kajaku suverénně kralovala Antonie Galušková.

 Titul světové šampionky vyhrála ve svém posledním juniorském roku Antonie Galušková s časem 100,91 s. „Stále tomu nemůžu uvěřit. Nevím proč, ale celé to mistrovství pro mě bylo neskutečně složité, ale nakonec jsem si to užila. V jízdě by se asi našli nějaké chybičky, ale myslím, že to bylo docela dobré, až na ten jeden šťouch, který jsem šťouchla prstem. Ale stačilo to, za co jsem moc vděčná,“ popsala Galušková v cíli.

Galuskova vyhl 1Šesté místo obsadila nakonec Lucie Nesnídalová a po chybě se s desátou pozicí musela spokojit Kateřina Beková.

Bez medaile zůstal juniorský kanoista Adam Král, který se musel spokojit se čtvrtou pozicí. Vítězství pro Slovince Polenčiče.
„Na medaili chyběl jenom kousek. Nějaké chybky tam byly, tak to probereme s trenérem a uvidíme. Třetí místo z Evropy a čtvrté ze světa – myslím, že to je úžasné a sezóny byla skvělá. Jsem za to strašně rád,“ řekl Král.

Adam Kral 1V sobotu se pokračuje semifinálovými a finálovými jízdami kategorií juniorů a do 23 let C1Ž a K1M.

Foto: Alena Ceplová

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/krakow-2019/results

Tagy: press, slalom, Mistrovství světa, junioři


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00