• 1
  • 2
  • 3

5. a 6. NKZ v Českých Budějovicích rozhodne o postupujících do ČP 2006

krátká zpráva, odkaz na rozpisy a aktuální pořadí žebříčku NKZ před víkendovými závody v ČB.

Kanoistická sezóna se pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru. O nadcházejícím víkendu se na slalomovém „kanále“ v Českém Vrbném (nedaleko Českých Budějovic) rozřeší poslední hádanka. Tou je výsledný žebříček NKZ ve slalomu (Národních kontrolních závodů). Do něj se počítají nejlepší 4 výsledky z celkem šesti závodů. Po dvou dvojicích víkendových závodů, které se uskutečnily na drahách ve Veltrusích (začátek května) a v Roudnici (začátek června) se tedy seriál uzavře dvěmi podniky na jihu Čech.
 
Z výsledného pořadí NKZ pak prvních 18 (kategorie K1 muži a C1 muži) respektive 13 (kategorie K1 ženy a C2 muži) lodí získá právo postupu do nejvyšší české soutěže ve slalomu na divoké vodě, kterou je seriál Českých pohárů (ČP). Postupový klíč není, pro nezasvěcené, nijak jednoduchý. Právo postupu si totiž mohou zajistit pouze posádky, které nemají 1. nebo dokonce Mistrovskou výkonnostní třídu. Ti, kteří již na svém kontě tuto známku kvality mají, jsou z postupového žebříčku vyřazeny.
 
Kdo se tedy probojuje do ČP pro rok 2006? Kdo bude moci bojovat v příštím roce s našimi nejlepšími o zařazení do reprezentačního družstva? O tom se rozhodne na trati v Českém Vrbném. Start kvalifikací je v obou dnech v 10.00. Poté následují finále a 30 minut po dojetí pak slavnostní vyhlášení vítězů.
 
Rozpis 5. NKZ naleznete zde
Rozpis 6. NKZ naleznete zde
 
Průběžný žebříček NKZ naleznete zde
 

Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00