• 1
  • 2
  • 3

Slapy-Praha 2015

Slapy Praha MojzaFakir K1Vodácký maraton letos zaznamenal rekordní účast nejrůznějších kategorií lodí (celkem 88) od jednomístných či dvojmístných rychlostních i turistických kajaků a kánoí. Na startu byla jako již tradičně dračí loď i posádka oddílového čtyřkajaku. Překvapením byla pak účast 5 závodníků v kategorii SUP.

Slapy-Praha-vysledky_celkove.pdf

Slapy-Praha-vysledky_kategorie.pdf

V pravé poledne závod odstartoval olympijský medailista a mistr světa i Evropy Lukáš Trefil. Po prvním přeběhu ve Štěchovicích se na čele závodu osamostatnila tříčlenná skupina ve složení Jakub Adam, Pavel Davídek (oba Dukla Praha) a Petr Mojžíšek (USK Praha) a v tomto pořadí dojela i do cíle. S náskokem půl lodě zvítězil Jakub Adam a pouhé centimetry rozhodl o 2. místě Pavla Davídka před Petrem Mojžíškem. Nedlouho poté do cíle dorazili další závodníci v kategorii K1 muži. Na celkovém 9. místě dojel nejrychlejší junior Tomáš Nejedlo ze Sokola Hradec Králové a 10. skončil deblkajak veteránů Kolanda-Macháč.

Na celkovém 17. místě dojel nejrychlejší singlkanoista Jakub Březina z pardubické Modré hvězdy. Nejrychlejší kajakářkou se stala Lenka Hrochové z Děčína. Na turistických lodí potvrdili svou výkonnost nestárnoucí Jiří Vrdlovec s Vratislavem Odvárkem na deblkánoi, na singlkajaku pak zvítězil Miroslav Venera z Mladé Boleslavi. Kategorie SUP byla zastoupena vesměs ještě nedávno špičkovými kajakáři a kanoisty, nakonec zvítězil „kanoista“ z USK Praha Roman Schindler.

Celý závod provázelo teplé slunečné počasí a v cíli v areálu Lokomotivy Braník pak na závodníky a jejich doprovod čekalo občerstvení.

Praha, 15. 8. 2015                                                                           Pavel Šára

Tagy: marathon, paddleboarding


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00