• 1
  • 2
  • 3

Budějovice Praha den 3

Neděle 28.6. byla posledním dnem etapového závodu Budějovice Praha. Celkovým vítězem dlouhého závodu se tak stal Tomáš Pavlík v novém traťovém rekordu 11:32:36 před Petrem Mojžíškem a Martinem Kuciánem, všichni z USK Praha. Celkové výsledky na: http://budejovicepraha.cz/

Na její start nastoupil Tomáš Pavlík z USK Praha s téměř pětiminutovým náskokem na druhého Petra Mojžíška, což mu dávalo dost dobrý výhled na celkové prvenství. V 10:00 vyjely pomalejší lodě, v 11:00 pak rychlejší lodě dlouhého závodu dohromady s kvalitní konkurencí padesáti dalších závodníků krátkého závodu Slapy Praha. Na první přeběh na VD Štěchovice přijela větší skupina kajakářů vedená Jakubem Adamem a proběhla základní separace. Jako první odjela dvojice z krátkého závodu Jakub Adam a Dan Sedláček. Za nimi pak dvojice z dlouhého Petr Mojžíšek a Martin Kucián pronásledovaní Tomášem Pavlíkem s bratrem Matoušem a juniorským závodníkem Tomislavem Dědičem. Mezi skupinami byla zhruba minuta odstupu. Na Vranské přehradě došlo k několika pokusům tyto skupinky spojit, nebyly však úspěšné. Po druhém přeběhu na VD Vrané, kde se nic vážného nestalo, bylo celkem zřejmé, že o čelním pořadí etapy i celého dlouhého závodu je rozhodnuto. Celkovým vítězem dlouhého závodu se tak stal Tomáš Pavlík v novém traťovém rekordu 11:32:36 před Petrem Mojžíškem a Martinem Kuciánem, všichni z USK Praha.

Mezi kanoisty celkově vyhrál ostřílený Vojtěch Mareš před medailistou ze světového šampionátu v maratonu Janem Dlouhým. Kategorii C2T přes zdravotní útrapy vyhrála dvojice Otakar Venta a Stanislav Hamák před Zdeňkem Herzanem a Jiřím Chorošem Hronem. Svůj první dlouhý závod dokončili Sebastian Kraft, Holger Trapp, Pavel Mráz, Pavol Skovajsa a Marek Šplíchal. Poslední jmenovaný jako první v historii vůbec trať z Budějovic až do Prahy absolvoval na paddleboardu! Na opačné straně spektra se nachází Robert Ouředník, který letos odjel své desáté Budějovice-Praha a za to mu právem náleží titul Železný Budman. Do cíle v Praze dojeli všichni závodníci, kteří v pátek ráno odstartovali z Budějovic.

Krátký závod v absolutním pořadí vyhrál Jakub Adam z Dukly Praha před Danem Sedláčkem z USK Praha a Tomislavem Dědičem ze Sokola Písek. Závod byl velmi dobře obsazen. Na trati se utkali závodníci a závodnice širokého věkového spektra i výkonnosti z několika zemí a měli tak relativně unikátní možnost poměřit mezi sebou své síly. Ve vyhlašování vítězů ovšem byly jednotlivé kategorie hodnoceny samostatně a při závěrečném losování cen si mohl cenu odnést jakýkoli účastník, který protnul cílovou pásku. Celkově panovala pohodová atmosféra, příjemné letní počasí a nezbývá než se těšit na další ročník závodu Budějovice - Slapy - Praha v roce 2021.