• 1
  • 2
  • 3

Testování rozsoudilo složení posádek čtyřkajaků pro Světový pohár v Szegedu

V dráze číslo devět, nejvíce chráněné před větrem, jehož sílu a směr zaznamenával větroměr na břehu. Z cíle směrem k pětistovce. Tak probíhalo v Račicích testování posádek čtyřkajaku pro Světový pohár v Szegedu. Startovat na něm budou Jakub Špicar, Daniel Havel, Vilém Kukačka, Jan Vorel a v druhé posádce Josef Záhora, Ondřej Mašek, Lukáš Nepraš, Jakub Stejskal.

Osmička kajakářů pro testování vzešla z domácích nominačních závodů. V jeho průběhu se v sestavách prohodili Vilém Kukačka s Lukášem Neprašem. „Časy nejrychlejších posádek byly skoro identické, ale při jízdách panovaly výrazné rozdíly v povětrnostních podmínkách. Jedné posádce foukalo mírně proti a druhé výrazně do zad. Všechny ukazatele byly přesvědčivé a rozhodnutí velice rychlé,“ řekl Jan Štěrba, asistent reprezentačního trenéra.

Rychlejší posádka Špicar, Havel, Kukačka, Vorel zajela čas 1:23,18. Pokud ukáže dobrou výkonnost v Szegedu, měla by absolvovat i červnové mistrovství Evropy v Poznani. „Mám kritérium odstupu na nejlepší loď. Pokud se do toho posádka vejde, nebudeme do ní zasahovat a měla by startovat na mistrovství Evropy,“ dodal Štěrba. „Jsem rád, že jsme s klukama zvládli v Račicích na kanále od úterý do soboty pět tréninků na čtyřkajaku a čtyři měřené pětistovky. Sejdeme se ještě následující pátek před odjezdem do Szegedu a budeme zkoušet starty z bloků.“

Dvojnásobný bronzový olympijský medailista a dlouholetý zadák čtyřkajaku se v roli asistenta reprezentačního kouče podílí na sestavování nejlepší možné posádky pro olympijské hry v Paříži 2024 (více ZDE). Pro zářijové mistrovství světa počítá s dalším testováním.

„Mančaft, ze kterého jsme skládali posádky nyní, je okleštěný. Chybí v něm Pepa Dostál a Radek Šlouf, kteří vybojovali místa pro olympijské hry a směřování sezony mají jednoznačné. Pokud by měli zájem, budou samozřejmě mít možnost se zapojit. Stejně jako Jakub Zavřel, který se nyní soustředí na olympijskou dokvalifikaci na dvoustovce. A nezařadili jsme teď do testování ani mladé závodníky od trenéra Honzy Andrlíka, kteří maturují,“ řekl Štěrba. „Přesto jsou obě nově složené posádky ambiciózní a velice se těším na jejich výkony v rámci Světového poháru v Szegedu. Navíc posádka, kterou háčkuje Josef Záhora, je složena převážně ze závodníků kategorie do 23 let a měla by tak tvořit základ kostry posádky pro letošní soutěže této kategorie.“

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, Mistrovství Evropy, Světový pohár, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00