• 1
  • 2
  • 3

Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice ani letos nebude, Duisburg ho neuspořádá

Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, které mělo proběhnout na začátku června v německém Duisburgu, se neuskuteční. Evropská kanoistická asociace ECA oznámila jeho zrušení na základě toho, že německé úřady vzhledem ke stávající pandemické situaci neudělily povolení k jeho pořádání.

„Společně s místními organizátory jsme se snažili udělat vše proto, abychom mohli zorganizovat šampionát, festival pro nejlepší závodníky a závodnice v rychlostní kanoistice. Bohužel koronavirus zmařil všechny naše plány a znemožnil konání mistrovství Evropy. Ze strany Německé kanoistické federace i organizátorů z Duisburgu vás žádáme o pochopení pro toto těžké, ale nutné rozhodnutí,“ uvedl šéf německé federace Thomas Konietzko.

Mistrovství Evropy se konalo v roce 2018 v Srbsku, v roce 2019 proběhly Evropské hry. Loňský šampionát plánovaný do Rumunska se nejprve posouval kvůli pandemii na říjen a nakonec byl zrušen. Letos padlo rozhodnutí ještě před začátkem sezony, jelikož duisburské úřady nemohly udělit povolení pro pořádání tak velké sportovní akce vzhledem k aktuální pandemické situaci v Německu a opatřením, která panují ve městě i v celé zemi.

Domácí sezona rychlostní kanoistů začne 22. až 24. dubna 2021 prvními nominačními závody určenými pouze pro závodníky z resortních sportovních center, které proběhnou za přísných opatření.

V květnu jsou v plánu evropská olympijská dokvalifikace a Světový pohár v Szegedu a následně závěrečná světová kvalifikace na olympijské hry a Světový pohár v ruském Barnaulu. Po zrušení evropského šampionátu zůstalo v červnovém programu zatím mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Poznani. Nejlepší dospělé závodníky budou čekat až olympijské hry v Japonsku. Na začátek září se přesunul světový šampionát juniorů a závodníků do 23 let v Montemoru, v plánu je regata Olympijských nadějí v Račicích (10.–12. září) a seniorské mistrovství světa v Kodani (15. až 19. září).

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Mistrovství Evropy, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00