• 1
  • 2
  • 3

1.náhradní Český pohár Račice 28.8. – 30.8.

Jedná se o třídenní celostátní závod mládeže. Startují junioři, dorostenci, žáci a benjamínci (ročníky 2008–2010) v disciplínách uvedených v propozicích závodu. Mladší benjamínci (ročníky 2011–2012) mohou startovat pouze v závodech na 1 km s hromadným startem.

 Vzhledem ke stále platným opatřením proti COVID-19 se připravte na některá dílčí omezení pohybu na závodišti a prosíme o respektování pokynů pořadatelů. V návaznosti na epidemiologická opatření v souvislosti s COVID-19 je třeba, aby všichni účastníci (přihlášení závodníci, trenéři a doprovod) měli platné potvrzení o bezinfekčnosti. Vzorové formuláře pro dospělé i děti najdete ZDE a ZDE. Odpovědnost nese vysílací složka. Spolu s registračními průkazy a platnými potvrzeními o zdravotní způsobilosti je musí mít u sebe v průběhu závodů odpovědný vedoucí družstva a na vyžádání vedení závodu předložit ke kontrole. Na přihlášku, kterou je nutné odevzdat před začátkem závodů, bylo prohlášení o bezinfekčnosti doplněno. 

Prosím všechny vedoucí oddílů, aby zajistili a měli u sebe potvrzení o bezinfekčnosti trenérů a oficiálního doprovodu. Stejné potvrzení by měli odevzdat vrchnímu rozhodčímu i všichni nominovaní rozhodčí. Za bezinfekčnost pořadatelů zodpovídá NOC.

Prostor závodiště bude opět rozdělen na sektory. Tentokrát bude jedním sektorem celé závodiště včetně depa, ostrova a cesty podél závodní dráhy a prostoru za Regatou. Druhým sektorem bude divácká tribuna prostor nad grand boxy včetně restaurace. Třetím sektorem bude cílová věž a prostor kolem (od vážnice až po prostor pro vyhlašování vítězů). Vjezd do areálu závodiště bude možný pouze „Račickou“ bránou a bude s výjimkou „teamových“ aut a vleků zpoplatněn. Parkování zdarma bude umožněno za tribunou.

S povinností používat roušky ve venkovních prostorách se tentokrát nepočítá, ale bylo by velmi vhodné je mít pro všechny případy sebou. Roušky budou k dispozici i v recepci NOC.

Předběžný časový pořad ZDE bude upraven podle skutečných počtů závodníků přihlášených do jednotlivých disciplín. Pořadí jednotlivých disciplín zůstane zachováno. Časy startů se budou měnit pouze v řádech minut.

Součástí přílohy jsou i předběžné časové rozpisy dalších podzimních závodů.

Přihláška do pondělí 24. 8. 2020 do půlnoci.

Finální rozpis a rozlosování závodu budou zveřejněny na kanoe.cz do úterý 28. 7. večer.  

Upozornění k přihlašování a k průběhu závodu:

Závodí se podle platných Pravidel rychlostní kanoistiky

Jakékoliv dohlášky nejsou povoleny. Další změny v průběhu závodních dnů pouze dle pravidel 2020.

Další upozornění k průběhu závodů

Závodníci startující na krátkých tratích mají povinnost zdržovat se 5 minut před svým startem v prostoru 100 m nad startem označeným jako START ZONE.

V závodech benjamínků na trati 1 km s hromadným startem musí všechny lodě projet průjezdem z vratného kanálu na 1200 m nejpozději 10 minut před časem startu.  Při průjezdu bude provedena prezentace.

Další důležité informace

Most Štětí – opět otevřen

 

Po více než roce je most přes Labe ve Štětí opět volně průjezdný.

 

Zákaz používání „nebržděných kolečkových zařízení“

VV SRK ČSK na návrh STK a ve spolupráci s NOC Račice schválil z bezpečnostních důvodů zákaz používání všech nebržděných kolečkových zařízení kromě kol a koloběžek v areálu NOC Račice při závodech Českého poháru mládeže v roce 2020.

Znamená to, že počínaje polednem dne před závody a konče koncem závodů, se v celém areálu NOC Račice nebude moci jezdit na kolečkových bruslích, skateboardech, longboardech a na všech jiných kolečkových zařízení s výjimkou kol a koloběžek. Stejně tak je zakázáno vožení druhých osob na kolech či koloběžkách. Pro bruslaře z řad veřejnosti bude pro jejich vyžití vyhrazen prostor za vratným kanálem od mostu na ostrov až po konec kanálu.

Pořadatel závodů (NOC + ČSK) bude toto nařízení průběžně kontrolovat a při jeho porušování bude proti narušitelům zasahovat.

Věříme, že všichni lidé kolem kanoistiky toto opatření, které jednoznačně vede k zvýšení bezpečnosti všech účastníků kanoistických závodů, budou podporovat.

 

Jakékoliv další informace u Zdeňka Krpaty (STK SRK ČSK) 739539483; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tagy: Český pohár, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00