• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Fuksa chce sedm vítězství, kajakáře Dostála čekají jediné závody sezony

Nezvyklým vrcholem sezony bude pro nejlepší české závodníky v rychlostní kanoistice mistrovství republiky, které proběhne od 30. července do 2. srpna v Labe aréně Račice. Kanoista Martin Fuksa absolvuje sedm disciplín a šampionát je pro něj – stejně jako pro další závodníky – zároveň nominací na plánované podzimní mezinárodní závody. Naopak kajakář Josef Dostál v předstihu oznámil, že po republikovém šampionátu bude odpočívat a následně naskočí do obvyklého cyklu přípravy pro olympijský rok, do něhož účast na Světovém poháru v září nebo na říjnovém mistrovství Evropy nezapadá. Startovní listiny najdete ZDE.

„Pro všechny je to zvláštní sezona. Za normálních okolností bychom upínali pozornost k olympijským hrám v Tokiu, kde by za pár dní začínaly soutěže v rychlostní kanoistice. Místo toho se na republikovém šampionátu v Račicích představí i největší domácí hvězdy. Mistrovské tituly tak budou velmi cenné. Každopádně jsem rád, že alespoň jednou v tomto divokém roce můžeme uspořádat závod, kde se potkají závodníci všech generací od benjamínků po veterány a zástupci všech klubů,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Šampionát je nominací na mezinárodní akce

Kanoista Martin Fuksa chce po dvou letech znovu vyhrát sedm disciplín. Ve čtvrtek nastoupí na singlkanoi na kilometru, v pátek na téže trati pojede na deblkanoi s mladším bratrem Petrem. V sobotu ho čekají na singlu i deblu pětistovky, v neděli dvoustovky a program završí závodem na čtyřkanoi na pětistovce v posádce Dukly s bratrem, Filipem Dvořákem a Antonínem Hrabalem.

Kajakář Josef Dostál má v plánu všechny tři individuální závody (čtvrtek K1 1000 m, sobota K1 200 m a neděle K1 500 m). V pátek pojede na deblkajaku na kilometru s Radkem Šloufem. V neděli se k nim na čtyřkajaku na pětistovce připojí Jan Vorel a Vilém Kukačka.

„Jedná o jediný nominační závod na všechny mezinárodní závody letošního roku. Domácí špička startuje v Račicích kompletní. Pořád věříme, že se uskuteční Světový pohár v Maďarsku, mistrovství Evropy v Rumunsku a také soutěže Olympijských nadějí pro dorostence a juniory rovněž v maďarském Szegedu. Doufáme, že alespoň jednou v této sezóně bude možné poměřit se ve všech kategoriích s mezinárodní konkurencí, i když třeba omezenou,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Součástí programu mistrovství republiky je tradiční sobotní slavnostní nástup oddílů i běh benjamínků. Kompletní startovní listiny a výsledky najdete ZDE.

 

Organizační Informace pro účastníky MČR

Hygienická opatření

S pořadatelem je domluveno zpřísněné hygienické zabezpečení areálu NOC Račice včetně sektorového rozdělení. Prosíme všechny zúčastněné, aby ukázněně dbali všech pokynů pořadatelů včetně pokynů o používání roušek v uzavřených objektech (ubytovací prostory + výdejna jídel …)

Sektory rozdělení jednotlivých zón – viz. plánek

3 sektory pro ubytování trenérů a závodníků

Sektor rozhodčí – od vážnice přes věž a stupně vítězů

Tradičně oddělený na jedné straně bránou u vážnice (ostraha), na druhé straně zábranami (ostraha)

Sektor závodníci a trenéři Závodní zóna – od Račické brány – celé depo

Hlavní vstup Račickou branou (ostraha). Přední hranice brána u vážnice. Zadní hranici tvoří silnice od energocentra kolem plecháče za ostrov.

Sektor doprovod – prostor od plecháče směrem za vratný kanál včetně ostrova.

Vjezd aut + karavanů boční branou cestou za Regatou (bývalými chanosy, NE PŘES DEPO)

Sektor závodníci a trenéři – břeh podél kanálu pod tribunou

Oddělen jen na jedné straně zábranou před stupni vítězů. Na druhé straně teoreticky sousedí někde za kanálem se sektorem doprovod

Sektor diváci – tribuna, grand boxy, terasa restaurace

V prostoru závodního depa bude, stejně jako v minulém roce, povoleno parkování vleků a jednoho oddílového auta zdarma.  Další auta pak za poplatek 100 Kč/auto/den.

Parkování zdarma bude možné v prostoru za Regatou (bývalý chanos) a na parkovišti za tribunou. Pro doprovod bude vyhrazen hlavně prostor od závodního depa směrem ke vratnému kanálu. Stanování v areálu je stejně jako v minulých letech zpoplatněno.

 

Časový pořad

Časový pořad a rozložení disciplín do jednotlivých dnů je sestaven tak, aby vyhovoval potřebám reprezentačních družstev pro nominace na mezinárodní soutěže.

Slavnostní nástup oddílů je plánován na sobotu.

 

Postupové a nasazovací klíče

V přílohách Pravidel 2020 jsou některé nepřesnosti v postupových a nasazovacích klíčích. Vše bylo opraveno a sladěno s výsledkovým systémem Sportis. 

Postupové klíče ZDE

Postupové klíče při počtu lodí nad 91 ZDE

Nasazovací klíče ZDE

Nasazovací klíče při počtu lodí nad 91 ZDE

 

Starty

Při chybných startech bude ve všech disciplínách dorostu, juniorů a dospělých uplatňováno mezinárodní pravidlo.

V kategoriích benjamínků, žáků a veteránů se bude startovat dle domácího pravidla.

Viz. Pravidla 2020 čl. 14.6.

 

Zkušební starty

Ve středu 29.7. bude možno na startovní linii 1000 m vyzkoušet startovní bloky. Obsluha zajištěna od 16 do 17 hodin.

 

Běhy benjamínků

Tradiční běhy benjamínků se uskuteční v sobotu 1. 8. po skončení závodního programu na břehu pod tribunou. Bližší informace u Petra Doležala.

 

Kontakty

Vrchní rozhodčí: Ludvík Smrček, 775 586 077

Ředitel závodu: Martin Janků, 602 127 420

Technický delegát ČSK: Zdeněk Krpata, 734 534 483

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, Mistrovství Evropy, Světový pohár, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00