• 1
  • 2
  • 3

Finalistky evropské olympijské dokvalifikace v Szegedu těšily výkony

Kanoistka Denisa Řáhová byla i na dálku viditelně připravená vypálit z bloku a pádlovat, co to dá. Jenže jedna z jejích soupeřek nezajela v nepříznivých povětrnostních podmínkách do startovního bloku, a tak celé pole na dvoustovce muselo čekat. „Finále se mi jelo dobře, jen se mi nepovedl start,“ říkala. V boji o jedno olympijské místo dojela čtvrtá. Na deblkanoi na pětistovce s Janou Zetek (za svobodna Ježovou) byla šestá. Deblkajak Anežka Paloudová a Kateřina Zárubová dojel na stejné trati devátý. Žádná z posádek tak nedosáhla na olympijská místa, jež byla v Szegedu v tvrdých kvalifikačních podmínkách i konkurenci k dispozici.

Až trenér Karel Kožíšek probudil kanoistku Denisu Řáhovou z předstartovního transu. „Byla jsem připravená na start a najednou na mě trenér křičel ze břehu. Jedné holčině se nepovedlo zajet do bloků a hrozně dlouho jsme tam čekali. Ale já jsem se nekoukala do stran. Trochu mě to asi ovlivnilo. Vůbec se nedívám, hodně mě to znervózňuje,“ líčila Řáhová. Dojela čtvrtá. „Určitě jsem spokojená. Jsou to mé první závody na singlu proti dospělým, loni jsem jela jen na deblu.“

Navečer pak vystartovala s Janou Zetek do souboje deblkanoí na pětistovce, v němž byla k dispozici dvě místa. Na straně kanálu, kde prudký vítr zprava hrál větší roli, dojely šesté. „Šly jsme do toho už do startu sebevědomě, jak by řekl trenér, nebály jsme se toho, dokázaly jsme to vydržet. Denisa závod hezky nafázovala. Natrénovaly jsme vysokou frekvenci, to se nám povedlo ukázat. I v těchto podmínkách jsme dokázaly předvést naši nejlepší jízdu, takže super,“ řekla Jana Zetek.

Jen o chvíli později vystartovaly na dráze číslo jedna v plné síle větru na deblkajaku Anežka Paloudová a Kateřina Zárubová. Dojely deváté. „Ještě nejsme silnější než vítr, ale jsem ráda, že jsme aspoň silnější, než jsme byly před měsícem. Závod jsme zhodnotily tak, že kdybychom vystartovaly jako doma, tak si tady vůbec neškrtneme. Ale je vidět, že nám každý start pomáhá, umíme do toho jít čím dál tím líp a každou naší jízdou společně rosteme. A jestli to takhle půjde dál, třeba budeme jednou silnější než ten vítr,“ řekla Anežka Paloudová.

Kateřina Zárubová dodala: „Jely jsme na svoje maximum, co to šlo. Byl to povedený závod a vítr hrál hodně roli. Ale třeba na příštích závodech vyjde vítr nám.“

Posladní místa v individuálních disciplínách pro olympijské hry jsou k dispozici na olympijské kvalifikaci v sibiřském Barnaulu, kam poletí Denisa Řáhová (C1 200 m), Anežka Paloudová (K1 200 a 500 m) a Jakub Zavřel (K1 200 m).

V pátek začínají v Szegedu závody Světového poháru, v nichž se představí 23 českých lodí.

Startovní listiny a kompletní výsledky najdete ZDE, livestream ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00