• 1
  • 2
  • 3

Čtvrtý nejúspěšnější národ. Čeští kanoisté si z Poznaně odváží 18 medailí

Osmi cennými kovy uzavřeli čeští rychlostní kanoisté regatu olympijských nadějí v Poznani. Pro zlato v závodech na 200 metrů, které byly pro české barvy z uplynulých finálových dní vůbec nejúspěšnější, si dojel kanoisté Ondřej Vísner (U17), Oliver Král (U15) a kajakář Tomáš Kapoun (U16). Stříbro si odváží kajakářka Barbora Janotová (U15), deblkanoisté Ondřej Vísner a Anthony Kocman (U17) a čtyřkajak žen U17. Bronzem uzavřeli svou sbírku kanoistka Kamila Šímová a deblkanoisté Vít Příkopa s Martinem Nováčkem (U16).

V soutěži olympijských nadějí, které jsou pro závodníky ve věku 15 až 17 let neoficiálním mistrovství světa, startovalo 778 závodníků ze 43 zemí. Česká výprava v Poznani vybojovala celkem 18 medailí a v Poháru národů obsadila skvělé čtvrté místo.

Program byl pro všechny velice náročný, závodilo se celkem 40 hodin, čtyři dny od rána do večera v podstatě bez přestávky, vyhlašování výsledků probíhalo až do tmy. Nicméně atmosféra byla super, počasí bylo krásné letní a naše závodníky přijely povzbuzovat desítky fanoušků, většinou rodinných příslušníků,“ chválil šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar. „Mladí reprezentanti České republiky zvládli celou akci výborně. Přístup k závodění byl vynikající, počet nadějných finálových umístění i medailových výkonů úctyhodný. Velké poděkování patří obětavému realizačnímu týmu RDJ, který pracoval v Poznani, a hlavně také klubovým trenérům, díky kterým se mladí závodníci a závodnice dostali na současnou výkonnostní úroveň,“ doplnil Hottmar.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.