• 1
  • 2
  • 3

Závodění a příprava mládeže v rychlostní kanoistice

I přes postupné rozvolňování se na plně organizovanou sportovní přípravu dětí a mládeže, stejně tak na povolení amatérských a mládežnických závodů zatím NEDOSTALO. Současná hygienicko-epidemická opatření tyto činnosti nepovolují. Bohužel musíme ještě vydržet.

Výjimky pro hromadné akce pouze se státním zájmem schvaluje Národní sportovní agentura (NSA) a následně povoluje Ministerstvo zdravotnictví.

Sportovní přípravu (organizovaný trénink max. 20 po dvojicích s rozestupy) komplikují zákazy stravování a ubytování.

Uvidíme, jaká další rozvolnění vláda přinese, doufejme, že bude incidence pod 100/100tis. obyvatel a přijde částečné povolení menších akcí. Jakmile budeme mít jakékoliv informace o případných postupech pro možnosti pořádání regionálních závodů a výcvikových táborů, hned je zveřejníme, nejpozději 10. 5. zveřejníme novou informaci.

V termínu 8. a 9. 5. 2021 proběhnou v Račicích testy SCM – podrobnosti ve speciální informaci jste obdrželi e-mailem. Jedná se o akci povolenou na základě udělené výjimky Ministerstva zdravotnictví. Na testech obdrží členové SCM funkční trička SCM a bude možné převzít kalendáře ČSK 2021.

Další závody jsou v původní termínové listině ZDE plánovány na 15. – 16.5. 2021, s rozhodnutím o jejich konání počkáme ještě týden. 

Výbor SRK ČSK opakovaně vyzývá všechny pořadatele plánovaných regionálních závodů, i další oddíly, aby byli připraveni uspořádat lokální závody i za malého počtu účastníků např. 50-100), jakmile dojde k uvolnění podmínek umožňující závody. Cílem je umožnit závodit mládeži i v minimálním rozsahu a motivovat je tak k soustavnému tréninku. Závody je nutné připravit tak, aby splňovaly podmínky aktuálně platných vládních nařízení. SRK ČSK je připravena improvizované závody, jejichž propozice STK schválí, podpořit finančním příspěvkem.

Děkujeme za trpělivost a těšíme se na společné setkání u vody.

Za STK SRK ČSK Zdeněk Krpata


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00