• 1
  • 2
  • 3

Závod čtyřkajaků vyhrála pořádající Zbraslav, na nultém ročníku nechyběl ani šampion Dostál

K4open1Nultý ročník závodu čtyřkajaků uspořádal ve čtvrtek 17. září v Praze klub SK Sport Zbraslav. Souboje na sedmikilometrové trati se zúčastnilo sedm lodí. „Hlavní myšlenkou této akce bylo po dlouhých letech uspořádat závod čtyřkajaků a obnovit tradici dlouhých tratí v této disciplíně. Kdo měl možnost se takovýchto závodů dříve zúčastnit, může potvrdit, že se jedná o jedinečný zážitek, i když hodně bolestivý,“ uvedli organizátoři.

Začínalo se od Vodácké krčmy u Sváry, závod odstartovala čerstvá mistryně světa v maratonu Anna Kožíšková. Posádky vyrazily směrem k Barrandovskému mostu, kde je čekala obrátka kolem pravého pilíře. Podél pravého břehu pak lodě pokračovaly k mostu Inteligence a otočily se ještě jednou směrem k mostu Barrandovskému, kde je čekala třetí a poslední obrátka.

K4Open2Do cíle dojela jako první posádka pořádajícího SK Sport Zbraslav, druhý byl čtyřkajak KVS Praha, v němž nechyběl stříbrný a bronzový medailista z letošního mistrovství světa Josef Dostál. Třetí skončila posádka Spartaku Modřany, na čtvrtém místě byl čtyřkajak Dukly, kde smíšenou posádku utvořili Jana Ježová, Veronika Klapová, šéftrenér Petr Náprstek a Michaela Mlezivová.

Více fotografií najdete na Facebooku.

Tagy: rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00