• 1
  • 2
  • 3

Z regaty Olympijských nadějí vezou mladí rychlostní kanoisté osm medailí

Nadeje Poznan tymCelkem osm medailí – tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové – získali mladí rychlostní kanoisté na regatě Olympijských nadějí, která proběhla od pátku do neděle v polské Poznani. Díky dalším 24 finálovým umístěním se český tým zařadil na páté místo v bodování národů. Stejná příčka mu patří v medailové tabulce, přičemž oběma statistikám vévodily kanoistické velmoci Maďarsko a Německo. V hlasitosti fanoušků však Češi jednoznačně vítězili, do Polska se vypravil velký počet trenérů a rodičů závodníků.

Závodů se účastnilo celkem 36 států, konkurence byla nebývale silná. „Úspěchy přináší systematická příprava našich nadějí v klubech a tvrdý trénink. Řada mladých reprezentantů předvedla, co v nich je. Věřím, že se to co největšímu počtu z nich bude dařit i mezi dospělými,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

nadeje bara galadovaKajakářka Štěpánka Sobíšková si domů veze dvě zlata, a to z individuální pětistovky a z dvoustovky na deblkajaku s parťačkou Barborou Galádovou v kategorii ročníku 2001. Na deblkajaku na pětistovce zvítězily v téže věkové kategorii Natálie Součková s Barborou Betlachovou. Součková má navíc stříbro z individuálního na kilometru, Galádová zase bronz na téže trati v souboji závodnic ročníku 2002. Dvě medaile získal také kajakář Jakub Brabec, který vybojoval stříbro na individuální dvoustovce i na deblu s Tomášem Sobíškem (ročník 2001). Bronz získala na pětistovce čtyřkanoe ve složení Martin Večerka, Matyáš Bokoč, Vojtěch Burda, Vojtěch Nováček.

Členové týmu přidali také šest čtvrtých, čtyři pátá, pět šestých a tři sedmá, osmá a devátá místa. Kompletní výsledky i pořadí podle medailí a bodů najdete ZDE. Fotografie si můžete prohlédnout na Facebooku rychlostní kanoistiky.

Čeští medailisté a finalisté regaty Olympijských nadějí 2018:

1. místo Štěpánka Sobíšková, K1 500 m (ročník 2001)
1. místo Natálie Součková, Barbora Betlachová, K2 500 m (2001)
1. místo Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová, K2 200 m (2001)
2. místo Natálie Součková, K1 1000 m (2001)
2. místo Jakub Brabec, K1 200 m (2001)
2. místo Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec, K2 200 m (2001)
3. místo Barbora Galádová, K1 1000 m (2002)
3. místo Martin Večerka, Matyáš Bokoč, Vojtěch Burda, Vojtěch Nováček, C4 500 m
4. místo Barbora Galádová, K1 500 m (2002)
4. místo Kateřina Zárubová, K1 500 m (2001)
4. místo Tomáš Sobíšek, K1 500 m (2001)
4. místo Kateřina Zárubová, Adéla Házová, K2 500 m (2001)
4. místo Michal Kulich, Michal Prokop, Vojtěch Labuť, Vítězslav Vohryzka, K4 500 m
4. místo Kateřina Zárubová, Adéla Házová, K2 200 m (2001)
5. místo Martin Večerka, Vojtěch Nováček, C2 1000 m (2001)
5. místo Tomáš Sobíšek, Josef Záhora, Tomáš Hradil, Jakub Brabec, K4 500 m
5. místo Štěpánka Sobíšková, K1 200 m (2001)
5. místo Martin Večerka, Vojtěch Nováček, C2 200 m (2001)
6. místo Tomáš Sobíšek, K1 1000 m (2001)
6. místo Barbora Betlachová, K1 1000 m (2001)
6. místo Valentýna Beránková, Gabriela Hermely, K2 500 m (2002–2003)
6. místo Alena Krausová, Kristýna Havlová, C2 500 m (2001)
6. místo Kateřina Zárubová, K1 200 m (2001)
7. místo Denisa Řáhová, C1 500 m (2001)
7. místo Patrik Podraský, Tomáš Hradil, K2 1000 m (2002–2003)
7. místo Michal Kulich, David Samec, Vojtěch Labuť, Vítězslav Vohryzka, K4 1000 m