• 1
  • 2
  • 3

V Livignu trénovali v pořádném mrazu, brzy se medailisté v kanoistice vydají za teplem

OVOV 5Než se vydají za sluníčkem na přípravné kempy do zámoří, strávili světoví šampioni na čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba a s nimi bronzový evropský medailista z deblkanoe Jaroslav Radoň dva týdny v pořádné zimě na lyžařském soustředění v Livignu.


„Jednou bylo minus třiadvacet stupňů," popisoval Jan Štěrba, zadák čtyřkajaku. „Věnovali jsme se hlavně objemové přípravě. Dvakrát denně jsme byli na běžkách nebo jsme je kombinovali s posilovnou. Na sjezdovkách jsme byli jen jednou."
Do Livigna měl původně vyrazit i zadák deblkanoe Filip Dvořák, ale plány mu zhatila nemoc, do Itálie tak odcestoval Tomáš Janda. Kanoisté se tu ve vysoké nadmořské výšce na lyžích potkávali i s veslaři včetně mistra světa Ondřeje Synka. „Nejvíc jsme najeli něco přes čtyřicet kilometrů, ale profil tam není moc obtížný," dodal Jan Štěrba.
Livigno už se stalo pro rychlostní kanoisty obvyklou destinací, našli si tu oblíbené restaurace i ubytování. Jen cestování bylo tentokrát náročnější, jízdu do Itálie zbrzdilo hned zpočátku rozbité okno autobusu, tu zpáteční zase zamrzlá nafta.
Členové čtyřkajaku i deblkanoisté teď tráví čas v Česku. Medailisté z loňského mistrovství Evropy a světa absolvovali tento týden focení pro evropský šampionát v Račicích, deblkanoisté se zúčastnili exhibice v rámci Pražského pětiboje všestrannosti. V druhé polovině února už se vydají do USA – kajakáři do oblíbeného centra v Chula Vistě, kanoisté do Newportu. Dvojnásobný medailista ze světového šampionátu Martin Fuksa se bude připravovat v Portugalsku.

Text: Barbora Žehanová, foto: Facebook Josefa Dostála, Barbora Žehanová

pepa livigno

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00