• 1
  • 2
  • 3

Těšíme se na sezonu, hlásí mistři světa z K4 po soustředění v USA

K4Pořádný teplotní šok zažili mistři světa ze čtyřkajaku po návratu ze soustředění v USA. Zatímco v Kalifornii se opalovali, při prvních trénincích doma čelili i vydatné chumelenici. „Takovou jsem nezažil dlouho ani na běžkách. V Americe bylo počasí super, letos bylo fakt teplo. Celé soustředění se povedlo. Na mistrovství Evropy by to mohlo být dobré," řekl Lukáš Trefil.

Společně s Danielem Havlem a Janem Štěrbou najezdil téměř 800 kilometrů, podobnou dávku absolvoval také Josef Dostál, který strávil se svou skupinou v USA ještě o několik dní víc než parťáci ze čtyřkajaku. „Soustředění bylo dlouhé, ale krásné. Žádné velké problémy nenastaly. Na konci jsem nebyl tolik unavený, absolvovali jsme v závěru i rychlejší tréninky, začalo mě to víc bavit," uvedl světový šampion na singlkajaku na 1000 metrů.

Po pár dnech volnějšího tréninku se světoví šampioni sejdou k dalšímu soustředění v Račicích, do čtyřkajaku však zasedli několikrát už v zámoří. „Docela nám to šlo. Všichni do toho šli s nadšením, bavilo nás to všechny, těšíme se na sezonu," řekl zadák posádky Jan Štěrba.

V USA trénovali evropští šampioni z posledních dvou let na novějším modelu lodě. V rámci přípravy v Račicích by však měli vyzkoušet model úplně nový. „Ale mistrovství Evropy pojedeme na naší lodi a pak se uvidí," dodal Štěrba.

Vedle pádlování a posilování bronzoví olympijští medailisté v Kalifornii také běhali. „Bývá to dost náročné. Zvlášť když jdeme na dráhu po tréninku na vodě a kolem oběda, kdy je úplně rozpálená. Není tam žádný stín, takže se není kam schovat," popisoval háček posádky Daniel Havel.

V olympijském centru v Chula Vistě se kajakáři potkávali například s polskými atlety. Ve volnu vyrazili do zábavního parku na horské dráhy, viděli také zápas basketbalové NBA mezi Los Angeles Lakers a Detroit Pistons. „To bylo dobré zpestření. Show kolem zápasu byla špičková, ale asi se mi víc líbila NHL, hokej je rychlejší," dodal Havel.

Kajakáři zavítali i na pláž. „Jednou jsem si půjčil surf, pak jsem si koupil body surf," líčil Josef Dostál, který vyrazil na moře na ryby a chytil rekordní úlovek. Jedenáctikilovou rybu o délce 108 centimetrů pak s parťáky a trenérem ugriloval. „Byla moc dobrá," řekl Dostál, jenž si přivezl nové rybářské vybavení. „Koupil jsem si prut a nové třpytky. Těším se, až vyrazím na ryby."

Dostál po návratu doháněl školní povinnosti, v sobotu se chystá na první závod při tradičním zahájení vodácké sezony na Memoriálu Dr. Karla Popela. Od pondělí už bude celá posádka trénovat v Račicích. „Čeká nás závěrečná jarní příprava. Odjedeme kvalifikační závody a pak už nás čeká mistrovství Evropy," dodal Lukáš Trefil.

Text Barbora Žehanová, foto Facebook Czech K4 Team

NBA

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00