• 1
  • 2
  • 3

Rychlostní kanoisty čekají první nominační závody. Představí se i nové posádky

Dostal Josef HN8A1976První klíčové závody sezony, která vyvrcholí srpnovým domácím mistrovstvím světa, čekají od soboty do pondělí rychlostní kanoisty. Kompletní domácí špička se v Račicích utká při prvních nominačních závodech, které jsou rozhodující pro složení reprezentace do letošních závodů Světového poháru a jsou také základem pro nominaci na jednotlivých tratích pro všechny mezinárodní akce sezony v kategoriích seniorů a do 23 let.

V sobotu se na kajakářském kilometru představí všichni nejlepší závodníci posledních let s výjimkou Lukáše Trefila, který bude startovat na pětistovce a dvoustovce. Finále K1 1000 metrů se pojede v 15.00, o dvacet minut později odstartují finále singlkanoisté, mezi nimiž by neměli chybět Martin Fuksa a Filip Dvořák.

V 17.50 se pojede finále deblkajaků na kilometrové trati, kde se trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál představí s Pavlem Davídkem, chybět nebudou ani mistři Evropy a světa v kategorii do 23 let Tomáš Veselý a Radek Šlouf. A ukáže se i nová posádka Jakub Špicar, Daniel Havel. „Zkoušeli jsme na soustředění v Kalifornii obě varianty, ale lepší se nám zdála ta s Kubou na háčku,“ řekl Daniel Havel, dlouholetý háček čtyřkajaku i deblkajaku s Janem Štěrbou, který tentokrát na deblkajaku závodit nebude, ale pojede všechny tři individuální tratě.

Na deblkanoii na trati 500 metrů se představí Filip Dvořák s novým parťákem Kryštofem Hájkem, závodit budou i na kilometru. A společně do lodi na pětistovce zakleknou Martin Fuksa s mladším bratrem Petrem.

V neděli se na kajakářské pětistovce utkají všichni elitní nejlepší závodníci včetně sprinterů, neboť právě tahle trať na čtyřkajaku bude s největší pravděpodobností do budoucna tou olympijskou.

I mezi ženami se představí nejlepší domácí závodnice. Kajakářská pětistovka se pojede v sobotu, dvoustovka kajakářek i kanoistek, mezi nimiž bude největší favoritkou Jana Ježová, se uskuteční v neděli.

Kompletní časový program, rozpisy jízd a online výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00