• 1
  • 2
  • 3

Rychlostní kanoisté v sobotu na Světovém poháru v Szegedu pojedou nejméně tři finále

V cíli si dopřáli vítězné gesto a oslavili tak přímý postup do finále Světového poháru. Kajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel, závodníci do 23 let, dojeli třetí v rozjížďce deblkajaků na pětistovce. Ve slušně obsazeném finále kanoistů na olympijském kilometru bude o úspěch bojovat Filip Dvořák, který postoupil z druhého místa v semifinále. Finále na kilometrové trati čeká také juniorskou kajakářku Barboru Galádovou.

Společně s parťačkou Štěpánkou Sobíškovou pak pojede finále B na deblkajaku na pětistovce, stejně jako sestry Eliška a Barbora Betlachovy. Finále B na pětistovce si ozkouší mladí kajakáři Ondřej Mašek a Josef Záhora, na kilometru pak Tomáš Sobíšek a Pavel Davídek. První podobnou zkušenost zažije na pětistovce také Alžběta Veverková, která na kanoi trénuje teprve krátce. Další finálové účasti mohou čeští závodníci vybojovat ještě v ranních semifinálových závodech zejména na dvoustovce.

Česká televize vysílá v sobotu přímý přenos od 11:30 do 12:30, finálový blok pak bude dál pokračovat na internetu a HBBTV. Tam proběhne i nedělní přenos. Záznam je v plánu v neděli 27. září večer od 20:45 a v pondělí 28. září od 10:05. Kompletní výsledky Světového poháru najdete ZDE.

O víkendu probíhá také mistrovství republiky na dlouhých tratích, kterého se nakonec v sobotu na individuální trati na 5000 metrů od 14:00 zúčastní Martin Fuksa. Jeden z nejlepších světových kanoistů pak v neděli pojede i s mladším bratrem Petrem na deblu (od 13:45). Oba v srpnu ukončili sezonu poté, co bylo zrušeno říjnové mistrovství Evropy. Na zářijový Světový pohár v Szegedu se nepřipravovali. S tréninkem znovu začali před pár dny. „Na mistrovství republiky si sezonu doslova zpestříme. Začali jsme od pondělí něco dělat, tak to zkusíme nějak odjet,“ řekl Martin Fuksa.

Výsledky MČR můžete sledovat ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00