• 1
  • 2
  • 3

Nominaci na mistrovství světa doplnili další závodníci, mezi nimi kajakáři Špicar a Zavřel

filip -_7Dalších patnáct závodníků doplnil po druhých nominačních závodech reprezentační trenér Pavel Hottmar do týmu pro srpnové mistrovství světa v Miláně, které bude zároveň olympijskou kvalifikací pro hry v Riu de Janeiru 2016.

Již dříve bylo na základě výsledků z mistrovství Evropy a Světového poháru v Duisburgu jasné, že místo v týmu mají jisté mistři světa a trojnásobní evropští šampioni na čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, přičemž světový šampion Dostál pojede v Miláně i K1 1000 m. Stejně tak do týmu jasně patří kanoisté Martin Fuksa, Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Výkonem na evropském šampionátu v Račicích se nominoval také Filip Šváb na K1 200 metrů.

Nejlepší domácí sprinter pojede vzhledem k časovému programu mistrovství světa, který umožňuje kombinaci K1 a K2 200 metrů, také deblkajak s Karlem Slepicou. Posádku K2 1000 metrů vytvoří Jakub Zavřel a Jakub Špicar. Poslední volné místo mezi muži v olympijských disciplínách zbývá na C1 200 metrů. O startujícím rozhodne domácí šampionát na začátku srpna.

„Mistrovství světa v Miláně je pro nás klíčovou soutěží celého olympijského cyklu. Podle toho taky probíhají nominace a příprava. Naše mezinárodně úspěšné a osvědčené posádky dostaly důvěru v předstihu, aby se mohly nerušeně a systematicky připravovat na světový šampionát,“ řekl Pavel Hottmar.

Také další nominovaní závodníci nyní už díky jistotě startu nemusejí omezovat přípravu laděním formy na další domácí kvalifikace. „Pro vyjetí míst na olympijské hry je potřeba se umístit na mistrovství světa podle disciplíny do šestého až osmého místa, což je v současné konkurenci velmi tvrdé kritérium. Věřím, že našim nejkvalitnějším posádkám cestu do Ria nic nezkříží. Kdyby se podařila kvalifikace ještě nějaké další posádce, bylo by to úžasné,“ dodal Hottmar.

matuse -__35Mezi kajakářkami pojede dvoustovku Michaela Fasnerová, pro disciplíny na tratích 500 metrů se zatím nominovala pětice Monika Machová, Lucie Matoušková, Jana Šebestová, Andrea Havlová a Michaela Mlezivová, přičemž další závodnice může získat místo na domácím šampionátu. Anna Kožíšková v Račicích nestartovala vzhledem k nedávné nemoci.

Z žen se šampionátu v Miláně zúčastní také kanoistky Jana Ježová a Lenka Součková na C2 500 m, přičemž Ježová pojede i dvoustovku. Mužská čtyřkanoe by měla jet ve složení Tomáš Janda, David Macháček, Vojtěch Ruso a Radek Miškovský. O dalších neolympijských disciplínách pro světový šampionát se ještě bude rozhodovat.

Nominační závody rozhodovaly také o obsazení posádek na mistrovství světa do 23 let. Dva závody v Montemoru absolvuje kanoista Martin Fuksa, který bude startovat na kilometru i dvoustovce. Vojtěch Ruso a Jakub Březina pojedou závod C2 1000 m. I v Portugalsku se představí na deblkajaku Jakub Zavřel a Jakub Špicar. Singlkajak na 1000 metrů pojede loňský juniorský evropský šampion Tomáš Veselý. Ten nebude chybět ani ve čtyřkajaku s Patrikem Kučerou, Lukášem Neprašem a Radkem Šloufem, dvoustovku pojede Martin Seidl. Jedinou ženou v nominaci je kajakářka Michaela Fasnerová.

Tagy: press, Mistrovství světa, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00