• 1
  • 2
  • 3

Nejlepší kanoisté testovali formu před Baku, Fuksa vstával kvůli časovému posunu v pět ráno

K4Pět dní před odletem do Baku na první Evropské hry otestoval kajakářský mistr světa Josef Dostál formu na nominačních závodech v Račicích. S velkým náskokem vyhrál neolympijskou pětistovku. „Chtěl jsem ji letos aspoň jednou jet. Je to moje nejoblíbenější trať. Bohužel kvůli časovému programu se na mezinárodních soutěžích nedá stíhat společně s ostatními disciplínami,“ řekl Dostál.

V pondělí a v úterý má volno, pak ho čeká poslední příprava a v pátek odlet do Ázerbájdžánu. „Máme stejný program jako před Světovým pohárem v Duisburgu,“ řekl trenér Karel Leština.

Ve středu má Dostál společně s Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou v plánu ještě trénink na čtyřkajaku. Už v pátek však v Račicích mistři světa a trojnásobní evropští šampioni absolvovali osmistovku a dvě čtyřstovky naplno. „Chtěli jsme, aby si vyzkoušeli trénink v závodním tempu,“ dodal Karel Leština. Podívat se můžete ZDE.

V neděli odjeli ostrou osmistovku také deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Jejich trenér Libor Dvořák pak spokojeně pohlížel na stopky.

medailefuksaNejlepší čeští závodníci nemuseli vzhledem k jisté nominaci na mistrovství světa, jež je zároveň olympijskou kvalifikací, na kontrolních závodech startovat, nicméně v Račicích trénovali. Dvojnásobný medailista z mistrovství světa Martin Fuksa si uzpůsobil přípravu tříhodinovému časovému posunu v Baku.

„Vstával jsem v pět ráno a v šest šel na vodu. Je to docela v pohodě, jsem ranní ptáče, chodím spát brzo, nedělá mi problém vstát, i když spolubydlící nejsou nadšení. Závodit se bude v devět, což odpovídá šesti hodinám ráno tady. Kdybych dělal vše jako normálně, musel bych jít na snídani ve čtyři ráno,“ líčil evropský šampion na pětistovce.

Jako jediný z nejlepších závodníků vynechal nedávný závod Světového poháru v Duisburgu, dal přednost tréninku. Teď už ladí formu směrem k Evropským hrám. „V sobotu i v neděli jsem byl na tréninku jen jednou. Trochu si odpočinu před každými závody. Na každém závodě chci, aby se mi povedl, abych tam zajel dobře.“

Čím větší je teplo, tím jezdí rychleji. „A tím víc mě to baví. Myslím, že jsem na tom pořád dobře, držím si svůj standard. Trochu mě mrzí, že na Evropských hrách budeme tři sta kilometrů od Baku, mimo centrum dění, ale stejně jsem zvědavý. Má tam být kanoistická vesnice. Na olympiádě jsem nikdy nebyl, ale kluci říkali, že to bude podobné. A konkurence bude silná.“

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00