• 1
  • 2
  • 3

Na Světovém poháru v Szegedu se představí i řada juniorských medailistů

Jediné mezinárodní seniorské závody v letošní sezoně čekají rychlostní kanoisty od 25. do 27. září v maďarském Szegedu. Původně zde mělo proběhnout mistrovství světa v neolympijských disciplínách, konat se bude alespoň Světový pohár. Česká výprava patří s 31 závodníky k nejpočetnějším, chybí v ní však největší esa, kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa, kteří dali přednost přípravě na olympijskou sezonu.

„Jsme rádi, že Maďaři dokážou uspořádat po regatě Olympijských nadějí pro mládežnické reprezentanty i soutěž pro dospělé. Světový pohár bude pro seniorské závodníky dobrým měřením sil, i když se nesejde plná konkurence. Naše největší hvězdy daly logicky přednost přípravě na olympijské hry, aby nemusely měnit tréninkový režim, jelikož touto dobou už obvykle nezávodí. Naopak prostor tak dostala spousta mladých závodníků, pro které je Světový pohár motivací a velkou zkušeností,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

V předběžné startovní listině je zapsáno 33 zemí, co do počtu závodníků vládnou domácí Maďaři, velké týmy mají Francouzi, Češi či Rusové. Všichni členové týmu museli projít testem na COVID-19 s negativním výsledkem. Pořadatelé mají připravenu řadu bezpečnostních opatření, ale Světový pohár přivítá i diváky. Ti bezpochyby znovu poženou vpřed například loňského mistra světa mezi kajakáři na kilometru, Bálinta Kopásze.

Stříbrný medailista z loňského šampionátu Josef Dostál naopak již po mistrovství republiky ukončil sezonu, stejně jako jeho deblový parťák Radek Šlouf. Bratři Fuksovi si dopřáli volno poté, co bylo zrušeno říjnové mistrovství Evropy. Světový pohár vynechají i letošní republikoví šampioni na deblkajaku na 1000 m Daniel Havel a Jakub Špicar.

Ze zkušenějších reprezentantů v Szegedu budou závodit kajakáři Jakub Zavřel či dvojnásobný olympijský medailista Lukáš Trefil, kanoista Filip Dvořák či kanoistka Jana Ježová. Představí se také Anežka Paloudová, letošní česká jednička mezi kajakářkami. Velkou část týmu tvoří juniorští medailisté z posledních let. V programu závodů jsou vedle tradičních disciplín zařazeny i soutěže smíšených dvojic na dvoustovce na delbkajaku a deblkanoi. Livestream bude dostupný ZDE nebo ZDE. Přenosy a záznam plánuje i Česká televize. Startovní listiny najdete ZDE.

Nominace českého týmu, muži, K1 200 m: Jakub Zavřel, Martin Sobíšek, K1 1000 m: Tomáš Sobíšek, Pavel Davídek, K2 1000 m: Tomáš Veselý a Lukáš Trefil, K4 500 m: Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec, Ondřej Mašek, Martin Sobíšek a Vilém Kukačka, Jan Vorel, Jakub Stejskal, Josef Záhora, K1 500 m: Josef Záhora, Ondřej Mašek, K2 500 m: Vilém Kukačka a Jan Vorel, K1 5000 m: Pavel Davídek, Tomáš Sobíšek, C1 1000 m: Filip Dvořák, Tomáš Janda, C2 1000 m: Tomáš Janda a Jakub Březina, Jiří Minařík a Jiří Zalubil, C1 200 m: Antonín Hrabal, C1 500 m: Filip Dvořák, Antonín Hrabal, C1 5000 m: Jakub Březina, Jiří Minařík, C2 500 m: Jiří Minařík a Jiří Zalubil, Tomáš Janda a Filip Janda. Ženy, K1 200 m: Anežka Paloudová, Kateřina Zárubová, K1 500 m: Anežka Paloudová, Štěpánka Sobíšková, K2 500 m: Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, Eliška Betlachová a Barbora Betlachová, K4 500 m: Kateřina Zárubová, Eliška Betlachová, Viktorie Telská, Barbora Betlachová, K1 1000 m: Barbora Galádová, Michaela Reichová, K1 5000 m: Anežka Paloudová, Barbora Galádová, K2 200 m: Eliška Betlachová a Barbora Betlachová, Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, C1 200, 500 a 5000 m: Alžběta Veverková, C1 200 m: Jana Ježová, C2 200 a 500 m: Lenka Jandová a Martina Malíková, Denisa Řáhová a Jana Ježová. Smíšené posádky, K2 200 m: Anežka Paloudová a Jakub Zavřel, Štěpánka Sobíšková a Martin Sobíšek, C2 200 m: Lenka Jandová a Tomáš Janda.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00