• 1
  • 2
  • 3

Mladé rychlostní kanoisty čeká regata Olympijských nadějí v Szegedu

Jediné mezinárodní závody v sezoně čekají od 17. do 20. září mládežnické reprezentanty v rychlostní kanoistice na regatě Olympijských nadějí v maďarském Szegedu. Do souboje se závodníky dalších 21 zemí se pustí celkem 53 českých závodníků a závodnic, jimž zajistí zázemí třináct členů doprovodu. Pro vstup do Maďarska museli všichni projít testy na COVID-19 s negativním výsledkem.

Závody určené tentokrát pro závodníky ročníků 2002 až 2005, tedy včetně juniorů, proběhnou bez diváků. „Letos nepůjde o porovnání s největší možnou mezinárodní konkurencí, neboť chybět budou například závodníci z Německa, Polska, Slovenska či Velké Británie. Stále však půjde o důležitou zkušenost a jedinečnou možnost zazávodit si letos v mezinárodních podmínkách, na což všichni soustředili síly až do této doby,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Každopádně jsme rádi, že jsme mohli do Maďarska vycestovat, a věříme, že závody proběhnou dobře.“

Nejpočetnější výpravu budou mít domácí Maďaři, silné týmy podle předběžných startovních listin vyšlou vedle České republiky i Francouzi či Ukrajinci. Závody začínají ve čtvrtek od 14:00 a vyvrcholí v neděli odpoledne.

Předběžný program i startovní listiny najdete ZDE. Livestream bude dostupný na webu akce ZDE.

Nominaci českého týmu a nasazení do disciplín si můžete prohlédnout ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, junioři, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00