• 1
  • 2
  • 3

Maratonci mají na MS v Číně první medaili!

MSM China19Dnes zahájili maratonci závody na MS v Čínském Shaoxing. Jakub Březina zahájil své působení bronzem.
Závodilo hned všech 9 reprezentantů. Junioři jeli na singlech maraton a dospělí „sprint maraton“.Popis závodů je níže. Výsledky najdete na: http://shaoxing2019.spotfokus.com/index.php?gmt=2&gmt2=-120 a na Youtube najdete živý přenos.
Závodiště je krásné, trať členitá, zato čínská organizace otřesná.

Na K1 skončily mezi juniorkami Adéla Házová na čtvrtém místě a Káťa Zárubová na třináctém místě. Adéla jela od startu v první skupině, a když se v prvním kole odtrhly dvě Maďarky, tak jela ve druhé dvojici se Španělkou, která ji ve finiši předjela. Káťa jela i dojela ve třetí skupince.

Hned ve druhé kategorii C1 junioři startoval Jirka Minařík. Škoda že hned po prvním kole chytil křeč. Propadl se na sedmé místo, ale postupně se zase zlepšoval a v posledním kole málem dojel druhou dvojici. Skončil za nimi na pátém místě.

Mezi kajakáři v juniorech startovali Dan Sedláček a Tomáš Sobíšek. Tomáš měl nejlepší start a na první obrátce vedl velkou skupinu. Dan se dostal doprostřed a velká část závodníků mu ujela. Vepředu se odtrhla čtveřice velmi silných závodníků z Dánska, Maďarska a Jižní Afriky. Dan během tratě postupně dojížděl a trhal skupiny, až jeli s Tomášem ve druhé skupině o 5 – 10 místo. Do posledního kola už neudržel skupinu Tomáš a jel sám na desátém místě. Zato Dan na posledním přeběhu skupinu roztrhal a finišoval o páté místo, těsně to nevyšlo a dojel šestý.

Dospělí kajakáři a kajakářky měli na krátký závod (3,6 km se dvěma přeběhy) vždy dvě rozjížďky. Anča Kožíšková postoupila přímo a ve dvacetičlenném finále jela kolem středu pole. Dojela na jedenáctém místě.

Kanoisti jeli rovnou finále. Jakuba Březinu semlelo pole po startu a podjížděl všechny zezadu bokem. Postupně se dral dopředu, kolem osmého místa projel kolem parťáka Honzy Dlouhého, který nechytil vlnu. Jakub šel stále ostře dopředu, na poslední přeběh přijížděl pátý, naskočil čtvrtý a stíhal třetího Poláka. V cíli před ním zůstali jen dva Španělé a bylo z toho pěkně vybojované třetí místo. Honza dojel na desátém místě.

Mezi muži čekal na postupový čas do finále Jakub Adam. Ve velmi rychlém a pěkném závodě se Kuba držel ve třetí skupince a dojel na dvanáctém místě.