• 1
  • 2
  • 3

Druhá medaile z MS v maratonu!

maskot MSM CinaDruhý den závodili junioři na deblech a U23 na singlech. Měli jsme jen dvě juniorské lodě na startu. Po velkém boji vyjela naše děvčata Adéla s Káťou bronz!

Hned ráno vystartovaly Adéla s Káťou na K2. Po startovní rovince se rychle oddělily dvě maďarské lodě a vytáhly s sebou čínskou posádku. Naše holky zůstaly ve druhé skupině více než polovinu tratě. Za polovinou byly nejvíce aktivní a skupinku roztrhaly. Na vodě velmi pomalu dojížděly už odpadlé Číňanky, na přeběhu se však vždy znatelně přiblížily. V posledním kole Číňanky zpomalily a naše holky je na posledním přeběhu zdolaly. Do cíle přijely na vytouženém třetím místě.

V dalším K2 startovali Tomáš s Danem. Start se jim nepovedl a sevřelo je celé pole. Po roztrhání z toho byla třetí skupina, kde se pohybovali celý závod a v závěru ji vyhráli. Tomáš se trápil s přesezeným nervem v noze, ale ke konci se jim jelo lépe. Dojeli na desátém místě.

Zítra čekáme starty dospělých na singlech. V 10h startuje Jakub Březina, v 12:30 startuje Anna Kožíšková a v 15h Jakub Adam. (časový posun je 6 hodin).