• 1
  • 2
  • 3

Kanoisté natáčeli televizní upoutávku s hvězdou „Cimrmanů“

MALA NATACENIVe ztemnělém a rozhlehlém betonovém prostoru duní ostré pokyny: „Takže se připravíme! Kamera! Klapka. Akce!"
Sedm nejlepších českých rychlostní kanoistů na pokyn televizního režiséra rozehraje synchronizovanou partii. Zadák čtyřkajaku Jan Štěrba se postaví ke dveřím „hangáru", kde jsou připravené lodě nejlepších českých posádek. Bronzoví medailisté z evropského šampionátu Filip Dvořák s Jaroslavem Radoněm zvedají deblkanoi s originálním designem. Dvojnásobný medailista z mistrovství světa Martin Fuksa sahá po své nové singlkanoi. Následuje je kajakářský mistr světa Josef Dostál, který nese čtyři pádla i pro své parťáky z úspěšného čtyřkajaku.


Jakmile je tahle skupina v pohybu směrem k račické závodní dráze, režisér zavelí: „A pojďte!" Lukáš Trefil s Danielem Havlem zvednou na další povel na ramena čtyřkajak, na němž získali bronzovou medaili na olympiádě i zlata na mistrovství Evropy i světa. Ze svého místa vyrazí směrem k vodě i Štěrba.
A tak několikrát dokola.
Nějakou dobu to trvá, než je televizní štáb se záběry při natáčení upoutávky na přenosy z mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice spokojen. O chvíli později se v docela chladném a větrném počasí akce přesouvá ven, ke „štendrům" na lodě v čele račického kanálu. V tu chvíli vstupuje do hry další postava – rybář, jehož ztvárnil Petr Brukner, známý herec z divadla Járy Cimrmana.
Před očima Fuksy, Dvořáka a Radoně třese medailemi, které právě vylovil z vody. Celý minipříběh uvidíte až v televizi, nicméně jde v něm o to, že medaile musejí zůstat v Račicích až do mistrovství Evropy, které začne slavnostním zahájením 30. dubna a při němž bude evropská elita včetně nejlepších českých závodníků o „placky" soupeřit od 1. do 3. května.
Je chladno, v pauze mezi záběry se kanoisté balí do bund a čepic. Herec Brukner si úspěšné sportovce fotí a baví se s nimi. „Povídali jsme si o pádlování," říká Josef Dostál, jinak vášnivý rybář.
Natáčení trvá několik hodin. „Měli jsme mít den volna a strávili jsme ho zase v Račicích. Ale když máme výsledky, tak je třeba něco kanoistice dát, vážíme si toho. Byla to nová zkušenost," řekl Jaroslav Radoň. Jeho parťák Filip Dvořák se smíchem dodal: „A kdy si můžete pokecat s někým od Cimrmanů?"

Text a foto Barbora Žehanová

NATACENI

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Mistrovství Evropy


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00