• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Dvořák dojel na Světovém poháru v Szegedu na kilometru čtvrtý

Od medailových pozic dělily kanoistu Filipa Dvořáka dvě vteřiny, ve finále závodu na olympijském kilometru skončil na Světovém poháru v Szegedu čtvrtý. „S umístěním jsem spokojený, s výkonem tak na devadesát procent. Za medailemi byla díra, i kdybych podal svůj stoprocentní výkon, mohl bych být o tak o vteřinu blíže. Ale nemyslím si, že bych mezi ty tři na čele pronikl,“ řekl olympionik z Londýna 2012 a Ria 2016.

Oproti pátečnímu semifinále v protivětru panovaly v sobotu opačné podmínky. „Možná jsem měl maličko problém se na ně adaptovat, protože vítr se otočil během půl hodiny. Byl to trochu jiný závod než semifinále, možná jsem mohl začít finišovat trochu dřív,“ dodal dvaatřicetiletý kanoista.

Závodil potřetí v sezoně, po domácích testech a mistrovství republiky letos poprvé na mezinárodní scéně. „Jsem moc rád, že jsme sem mohli jet a že se Světový pohár nakonec uskutečnil, i když to organizačně bylo náročnější. Bylo pro mě moc důležité sem jet a aspoň jednou za rok se poměřit s mezinárodní konkurencí. Je super, že se Maďarům podařilo závody uspořádat, je tu relativně solidní konkurence,“ přidal Dvořák, který díky vítězství v rozjížďce vybojoval přímý postup do nedělního finále na pětistovce. Vedle něj pojede závody o medaile nejméně dalších 12 lodí.

Mladí závodníci si připsali sedmé a osmé místo

Sedmé místo si připsali mladí kajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel na deblkajaku na pětistovce. „Po rozjížďce bylo očekávání, že bychom mohli dojet pátí, ale předvedli jsme dobrý výkon a na to páté místo jsme ještě neměli,“ líčil Jan Vorel. S mezinárodní konkurencí se závodníci do 23 let letos také poměřili poprvé. „Mám stejný pocit, jako když jedu třetí závod v sezoně,“ řekl Vilém Kukačka. Jeho parťák odjížděl do Szegedu bez nervozity. „Ale když jsme v pátek postoupili třetím nejlepším časem, začal jsem být nervózní a teď před finále jsem byl v nervu hodně.“

To kajakářka Barbora Galádová závodila v Szegedu už před týdnem na regatě Olympijských nadějí, kde na kilometru brala bronz. Ve finále mezi dospělými byla osmá. „Hodnotím to skvěle, protože ještě ani nejsem v ženách a je tu velká konkurence. Zazávodila jsem si, zkusila jsem si to s nimi, je to dobrá zkušenost,“ řekla loňská stříbrná medailistka na této trati z juniorského mistrovství světa.

Dvě vítězství si česká výprava připsala ve finále B, a to díky kajakářce Anežce Paloudové a kanoistce Janě Ježové na dvoustovce.

Kompletní výsledky Světového poháru najdete ZDE.

Přehled sobotních českých finálových účastí na Světovém poháru v Szegedu:

Finále A

4. místo            Filip Dvořák (C1 1000 m)

7. místo            Vilém Kukačka, Jan Vorel (K2 500 m)

8. místo            Barbora Galádová (K1 1000 m)

Finále B

1. místo            Anežka Paloudová (K1 200 m)

1. místo            Jana Ježová (C1 200 m)

2. místo            Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová (K2 500 m)

3. místo            Eliška Betlachová, Barbora Betlachová (K2 500 m)

3. místo            Tomáš Sobíšek (K1 1000 m)

4. místo            Alžběta Veverková (C1 500 m)

5. místo            Ondřej Mašek (K1 500 m)

6. místo            Josef Záhora (K1 500 m)

7. místo            Pavel Davídek (K1 1000 m)

9. místo            Martin Sobíšek (K1 200 m)

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00