• 1
  • 2
  • 3

Kajakářský šampion Dostál v Livignu vyzkoušel loď do vln a lovil ryby v průzračné vodě

pepa livigno1Vysokohorské soustředění v italském Livignu má za sebou kajakářský mistr světa Josef Dostál. „Natrénovali jsme toho dost, snad i víc než loni, rychleji jsem se vzpamatoval z přechodu na tamní podmínky. Počasí nám vycházelo dobře,“ popisoval mistr světa na singlkajaku na olympijské kilometrové trati.

Jelikož dopoledne často foukalo, vyzkoušel i loď do vln. „Byly přibližně tak velké jako loni na mistrovství Evropy v Brandenburgu. Takže jsem jezdil na lodi, která má ve vlnách větší nosnost, abych se nebál těch podmínek a byl na ně zvyklý, kdyby se něco takového mělo opakovat,“ líčil Dostál.

Vedle kajakářského tréninku v nádherných podmínkách absolvoval s parťákem Pavlem Davídkem přípravu na kole a v posilovně. Ve volnu šel rybařit, ulovil oběd i večeři, celkem dvanáct ryb. „Je tam úžasná řeka, krásně jsem si zachytal. Takové podmínky u nás nejsou. Stojím skoro po pás v úplně průzračné vodě a když házím třpytku před sebe, vidím ryby, jak za ní jedou. Je to krásný zážitek.“

Hlavní kuchařskou péči obstaral trenér Karel Leština. „Ale občas jsme mu to ve dnech volna oplatili. Zašli jsme na výbornou pizzu. Oproti předchozím soustředěním jsem spotřeboval mnohem míň čokolády a sladkostí, tolik mi nechutnaly. O volnu jsme se byli podívat do Bormia, ale jen jsme se prošli do centra, nakoupili ovoce a jeli zpátky,“ popisoval mistr světa mezi juniory, do 23 let i v kategorii seniorů.

Racice -_I_-__9Dva dny po návratu už Dostál trénoval v Račicích. Po závodním období trvajícím od květnového mistrovství Evropy až po červnové Evropské hry v Baku ho čeká tréninkový blok zaměřený na vytrvalost. „Pořádně se do ní opřeme. Budeme jezdit dlouhé, nudné tréninky. To, co nemám rád, ale co je hodně potřeba,“ řekl Dostál.

Majitel stříbra ze závodu Světového poháru v Duisburgu pak na začátku srpna vynechá mistrovství republiky, aby si odpočal před následným soustředěním v Kadani, po kterém v Račicích nastane i čas na přípravu se čtyřkajakem.

„Po Baku jsme si říkali, co a jak, aby se nám nejelo tak špatně, jako tam,“ připomněl Dostál čtvrté místo z Evropských her, kdy byl s Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou poprvé od roku 2012 mimo stupně vítězů. „Ale na čtyřkajak půjdeme už v červenci,“ dodal Dostál, jehož v průběhu léta čekají i studijní povinnosti včetně zkoušek.

Foto: Facebook Josefa Dostála a FOTO MALÝ

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00