• 1
  • 2
  • 3

Fuksa i Dostál se s parťáky už připravují v Česku. Posunutí olympijských her vítají

Když se kanoista Martin Fuksa dozvěděl, že se olympijské hry v Tokiu letos v létě neuskuteční, byl z toho pořádně přešlý. Příprava mu vycházela, neměl zdravotní problémy. Těšil se, že v srpnu na olympijském jevišti ukáže, o kolik se po dalších čtyřech letech posunul. Jenže pandemie nemoci COVID-19 zastavila nejen sportovní svět. Naštěstí trvalo jen šest dní, než Mezinárodní olympijský výbor společně s japonskými organizátory oznámil nový termín her – 23. července až 8. srpna 2021.

„Jsme rádi za termín v létě. Ale i kdyby byly hry kdykoli jindy, připravíme se na ně, jak nejlíp umíme,“ řekl Martin Fuksa i za mladšího bratra Petra. Kajakář Josef Dostál, který vyjel místa pro hry loni na mistrovství světa společně s Radkem Šloufem, dodal: „Znamená to, že budeme moct udělat stejnou přípravu jako každý rok a nebude se na tom nic muset měnit. Teď už si můžeme nalajnovat plán a vyladit formu na daný den. Jsem rád za rychlé upřesnění data i za to, že nebudeme muset znovu vyjíždět místa.“

Již rozdělené olympijské kvóty totiž zůstávají v platnosti. A je také velmi pravděpodobné, že kde to půjde, bude program olympijských her v roce 2021 vycházet z toho naplánovaného na letošek.

thumb Dostal Slouf canoe300Jakmile bylo jasné, že se olympijské hry přesouvají, vrátil se rodinný tým Fuksových ze soustředění v Portugalsku. Josef Dostál se svou skupinou zase urychleně odcestoval z USA. „Rozhodli jsme se ukončit soustředění v Americe o necelé dva týdny dřív. Původně jsme tam chtěli zůstat a risknout, že tam budeme uvězněni jen kvůli olympijským hrám. Ale když byla olympiáda přesunuta, tak vidina toho, že tam budeme muset být ještě několik měsíců, byla nesnesitelná. Na poslední chvíli jsme letěli přes Chicago a Dublin přímo do Prahy,“ líčil Dostál.

Teď se musí připravovat v karanténě, stejně jako bratři Fuksovi. Ti se přestěhovali k rodičům, aby měli k dispozici aspoň domácí tréninkové zázemí. „Mají tady malou posilovnu dole, trenažéry, věci, se kterými se můžeme vyblbnout. Ty dva týdny se budeme spíš jen udržovat. Děda nám řekl, ať si teď děláme, co chceme, na normální tréninky to není,“ řekl Martin Fuksa. „Je to teď nuda, ale máme tu zahradu, saunu, chodíme se zchladit do bazénu. Máme docela dost vyžití, kdybych byl v bytě, bylo by to horší.“

Foto: Ivana Roháčková a Canoephotography.com

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Olympijské hry


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00