• 1
  • 2
  • 3

Favorité dominovali na reprezentačních testech rychlostních kanoistů

Projel cílem sprinterské dvoustovky, rukou udělal ve vzduchu vítězné gesto a zakřičel: „Je to tam!“ Kajakář Josef Dostál vyhrál na reprezentačních testech všechny individuální disciplíny. Na deblu s Radkem Šloufem neslavili jen jednou – právě na nejkratší trati, kde skončili pátí. Naopak kanoista Martin Fuksa měl stoprocentní úspěšnost, na kilometru, pětistovce i dvoustovce vyhrál individuální závody i ty na deblu s mladším bratrem Petrem. Ve všech disciplínách, do kterých nastoupila, zvítězila i kanoistka Jana Ježová. Mezi kajakářkami vyhrála individuální kategorie Anežka Paloudová, na deblech byly nejlepší Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová.

„Konečně za sebou máme první měření sil našich nejlepších závodníků. Reprezentační testy opět ukázaly, že máme elitní světové závodníky, kteří vítězili s odstupem. Ostatní se mají na koho dotahovat, mají své vzory, což je dobře. Pro konkurenci je to důležité,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Další velké závody čekají domácí špičku na přelomu července a srpna při mistrovství republiky. To bude zároveň nominační soutěží na všechna velká mezinárodní klání, která do konce sezony snad proběhnou – zatím se jedná o Světový pohár a mistrovství světa v neolympijských disciplínách v závěru září pro dospělé a regatu Olympijských nadějí pro mládežnickou a juniorskou kategorii.

„Je důležité, že se závodníci po dlouhé době porovnali a vzhledem k nominacím mají představu, kdo na tom jak je, na čem zapracovat, na co se soustředit. Mohli si ověřit, jak se jim dařilo v přípravě, a mohli poprvé zúročit práci od loňského léta, protože trénování bez závodění nemá smysl,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

V Račicích během víkendu testovali formu také juniorští reprezentanti. V kategorii kajakářů dominoval ve všech disciplínách Patrik Podraský ze Sparty a mezi kanoisty Petr Tettinger z Nymburka.

Obvykle se na velkých domácích kanoistických závodech potkávají i další věkové kategorie a mumraj je mnohem větší, to však zatím opatření proti šíření nemoci COVID-19 nedovolila.

„Letošní rok je zvláštní, ale musíme toho využít a brát to jako výhodu. Závodníci mohou trénovat na vrchol, který bude v září, dát si dohromady různé neduhy. A pak se začít připravovat na olympijské hry v obvyklém režimu.
I když podle výsledků testů můžeme jen litovat, že hry nebudou letos, protože by pro nás – věřím – byly medailové. A můžeme litovat i toho, že kvůli pandemii u nás neproběhl květnový Světový pohár a olympijská dokvalifikace. Připravili jsme regulérní trať díky tomu, že jsme vyhloubili dno a adaptovali tak kanál na nižší stav vody. Na příští Světový pohár se můžeme těšit v roce 2022,“ dodal předseda svazu Jan Boháč.

Kompletní výsledky reprezentačních testů najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00